Kategoriler
Rehberler

Android: 3D Stereo Ses Efekti Elde Etmek

Android‘li akıllı telefonunuzda 3D Stereo ses efekti elde etmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Akıllı telefon üreticileri genellikle kamera özelliklerinin üstüne çok düşse de ses çıkışı ile ilgili bir şeyler yapmaya yanaşmıyor. Örneğin Sharp firmasının AQUOS akıllı telefonlarında ses çıkışı konusuna titizlikle yaklaştığını biliyoruz fakat bu firma Japonya dışında pek etkin değil. Ses konusunda farkı yaratan unsur AM3D firmasının Zirene yazılımı. Tüm dünyada milyonlarca üst düzey cihaza başarılı ses işleme çözümleri sağlıyor. Bunların en popüleri sanal çevresel ses özelliği. XDA üyesi ahrion Zirene’i Android işletim sistemli akıllı telefonlar için port etti. Araç root erişimi sağlanmış ve Magisk systemless framework kurulu akıllı telefonlara yüklenebiliyor. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda 3D Stereo ses efekti elde etmek için yapmanız gerekenlere daha yakından bakıyoruz.

Android: 3D Stereo Ses Efekti Elde Etmek

Gerekenler

  • Root erişiminin sağlanması
  • Magisk systemless framework kurulumu
İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

AM3D Zirene Sound Kurulumu

Android 3D Stereo Ses Efekti Elde Etmek 1

Magisk Manager uygulamasını çalıştırın ve Downloads sekmesine erişin. AM3D Zirene için arama gerçekleştirin ve beliren sonucun üzerine dokunun. Install seçeneğini kullanın. Kurulum tamamlanınca Reboot butonu ile akıllı telefonun yeniden başlatılmasını sağlayın.

Arayüz ve Özellikler

Telefonunuz yeniden başladığında AM3D Zirene Sound uygulamasını uygulama tepsisinde bulacaksınız. Uygulamayı açın ve üst kısımdaki ilgili anahtara dokunarak hizmeti etkinleştirin. Bas ve tiz, iki dairesel buton ile uygulama ekranının alt yarısından ayarlanabilir hale gelecektir. Üstteki açma – kapama düğmesinin yanındaki telefon simgesine dokunduğunuzda farklı cihazlar esas alınarak önceden ayarlanmış ses profillerinin listesini görebiliyorsunuz.

Android 3D Stereo Ses Efekti Elde Etmek 2

Kulaklık ya da hoparlör kullanmanız fark etmiyor; biz JBL J46BT‘yi seçmenizi önereceğiz. Diğer seçeneklere kıyasla geniş özelleştirme olanakları içeriyor. AM3D Zirene Sound uygulamasındaki Action bölümünden ekolayzer ayarlarını yapılandırabileceğinizi de belirtelim.

Android 3D Stereo Ses Efekti Elde Etmek 3