Kategoriler
Rehberler

Android: SMS Mesajları Cihazlar Arasında Eşleştirmek

Birden fazla Android yüklü cihaza sahipseniz telefonlardan birini kullanırken gelen bir SMS diğerini kullanmak üzere yer değiştirdiğinizde can sıkabilir ya da diğer telefona gelen SMS’i görmek için yer değiştirmeden diğerinden görmek isteyebilirsiniz. Mesajlaşma uygulamaları gibi bir çözüm var mı?

Android: SMS Mesajları Cihazlar Arasında Eşleştirmek

İki cihazınızda aynı Messenger ya da Skype hesabı varsa güncel mesajlar kolayca görülebilir ama SMS sadece ilgili telefon numarası olan cihaza gelir, orada kalır. Yeni bir seçenek olan bulut depolama esaslı MySMS uygulaması sayesinde eşleştirme gerçekleşiyor ve SMS’leriniz tüm cihazlarınızda güncel durumda görülebiliyor!

[appbox googleplay id=com.mysms.android.sms]

Daha da iyisi diğer cihazdan SMS yazıp diğerinde görme imkanı da var. Uygulamayı ücretsiz kurup açınca Google hesabınızla oturuma izin vermeniz istenecek. Siz onay verince kullanıma hazır olduğunu gösteren ekran belirecek.

android-tablet-mysms-on-phone

Diğer cihazlarınıza da aynı uygulamayı kurup benzer biçimde aynı Gmail ile oturum açmasını sağlayın. Artık bir diğer cihazı kullanarak yeni bir SMS oluşturabilir ve gönderebilirsiniz. Bu mesajı yazdıktan sonra göndere bastığınızda yaklaşık 10 saniye sonra diğer telefon üzerinden SMS’iniz gönderilecek.

android-tablet-mysms-message-interface

Ayrıca MMS, grup mesajlaşma ve görsel eklenti seçenekleri de var. Her ay sınırsız sayıda SMS gönderip alabilirsiniz ama ücretsiz üye olanlara bazı sınırlamalar uygulanıyor. Bir aydan eskimiş SMS’leri göremiyorsunuz. Aynı zamanda imza kısmına “MySMS ile gönderildi” mesajı ekleniyor.

android-tablet-mysms-premium

Premium sürümü satın alırsanız yıllık ödeme yapmanız gerekecek ama başta 14 gün ücretsiz deneme var. Artıları mesajları sunucuda saklayıp format sonrasında geri getirebilmek, bulutta arşivlemek, toplu olarak dışarı aktarabilmek, istenen zamanda gönderilecek mesajlar yazmak, bir diğer cihaz ekleyip SMS’leri eşleştirebilmek, arama kayıtlarını yönetmek ve son olarak gelen aramaların bildirimlerini diğer cihazdan görmek.