Kategoriler
Konular

En İyi Skype Alternatifleri

Android ve iOS uyumlu En İyi Skype Alternatifleri ile karşınızdayız. Geçtiğimiz haftalarda Skype’ta küçük bir sorun yaşanmış ve birçok kullanıcı hizmetten günlerce stabil şekilde faydalanamamıştı. Böyle durumlar ciddi kullanıcı kitlesine ulaşan hemen her çevrimiçi hizmette yaşanabiliyor. Skype’ın sahip olduğu görüntülü görüşme, sesli görüşme ve mesajlaşma özellikleri bugün birçok mobil uygulamada mevcut. Dilerseniz Skype’ın yerine kullanılabilecek en popüler alternatiflere daha yakından bakalım.

En İyi Skype Alternatifleri

Viber

Android ve iOS En İyi Skype Alternatifleri 1

Viber sesli ve görüntülü görüşme imkanı da sunan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Skype’ın aksine bir kullanıcı hesabı oluşturmanıza gerek kalmıyor, sadece telefon numaranıza ihtiyaç duyuyor. Arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyor, sesli ve görüntülü görüşebiliyor, dosya alıp gönderebiliyorsunuz. Yeni kişileri rehberinizden ya da telefon numaralarını girerek ekleyebiliyorsunuz. 250’ye kadar sayıda kullanıcı içeren gruplar oluşturup mesajlaşabilmeniz de mümkün.

[appbox googleplay id=com.viber.voip]

[appbox appstore id382617920?mt=8&ign-mpt=uo%3D4]

WhatsApp

Android ve iOS En İyi Skype Alternatifleri 2

Tüm dünyada en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi konumundaki WhatsApp geçtiğimiz yıldan bu döneme dek sesli ve ardından görüntülü görüşme özelliğini kazandı. Uygulama tıpkı Viber gibi kullanıcı hesabı oluşturmanızı istemiyor, bunun yerine telefon numaranızı kullanıyor.

[appbox googleplay id=com.whatsapp]

[appbox appstore id310633997?mt=8&ign-mpt=uo%3D4]

Telegram

Android ve iOS En İyi Skype Alternatifleri 3

Telegram tüm dünyada konumlandırılmış hızlı sunucularıyla size güvenilir ve kesintisiz bir hizmet sunmayı amaçlayan uygulamalardan birisi. Cihazlar arasında dosya senkronizasyonu ve dosya tipi ile limit sıkıntısı olmadan medya göndermenizi sağlıyor. Sohbetler, grup iletişimi, medya ve diğer içeriklerin paylaşımının trafiği 256-bit AES, 2048-bit RSA ve Diffie–Hellman şifreleme yöntemlerinin kombinasyonu ile korunuyor.

[appbox googleplay id=org.telegram.messenger]

[appbox appstore id686449807?mt=8&ign-mpt=uo%3D4]

Slack

Android ve iOS En İyi Skype Alternatifleri 4

Slack özellikle çalışma arkadaşlarınızla iletişim kurmanız üzerine odaklanmış bir uygulama. İş arkadaşlarınızla çalışmalarınızı koordineli şekilde yürütme, anlık bilgi paylaşımı, çeşitli araçlara kolay erişim imkanı sunuyor. Neredeyse her türlü akıllı cihazda kullanılabiliyor.

[appbox googleplay id=com.Slack]

[appbox appstore id618783545?mt=8&ign-mpt=uo%3D4]

Flock

Android ve iOS En İyi Skype Alternatifleri 5

Flock da tıpkı Slack gibi üretkenliğinizi artırmanızı sağlayacak ve daha çok iş odaklı kullanım için geliştirilmiş bir hizmet. Çalışma arkadaşlarınızla iletişim kurma, görüntülü görüşmeler gerçekleştirme, yapılacaklar listesi oluşturarak projeleri yönetme, hatırlatıcılar ekleme ve favori uygulamalarınızla entegre olabilme gibi yüz güldüren özellikler ve seçenekler sunuyor. Ekran paylaşımlı sesli ve görüntülü görüşmeler yapma imkanı sunduğu gibi Trello, Twitter, Hubot, GitHub gibi araçlara da entegre olabiliyor.

[appbox googleplay id=to.go&hl=en]

[appbox appstore id883594849?mt=12&ign-mpt=uo%3D4]