Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Instagram’da Öne Çıkmanızı Sağlayacak Fotoğraflar

Artık fotoğraf çekerken iyi bir kamera olmak ya da deneyim sahibi olmak yetmiyor. Herkes belirli uygulamalar kullanarak daha iyi sonuçlar almaya ve dikkat çekmeye odaklanmış durumda. Instagram dünyasındaki rakipler arasında ezeli rekabet artıyor ve takipçi sayıları önemini arttırıyor.

İnstagram çöktü mü? Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu hatası nedir?

Android/iOS: Instagram’da Öne Çıkmanızı Sağlayacak Fotoğraflar

Bu nedenden ötürü zaman kaybetmeden, her an her yerden mobil cihazlarla fotoğraf düzenlemek önemli hale geldi. Photoshop gibi endüstri devlerinin Photshop Express ve Photoshop Touch gibi başarılı düzenleme uygulamaları var ama pahalıya çıkabiliyorlar. Snapseed ve Aviary gibi seçenekler hem daha ucuz, hem de başarılı ama başkaları yok değil.

Handy Photo uygulaması ücretsiz olmasa da epey ucuz ve beklentileri fazlasıyla karşılıyor. İlk kez deniyorsanız biraz karmaşık gelebilen bu uygulamanın sıradışı arabirimi sizi yanıltmasın. Snapseed, Aviary gibi çok bilinen fotoğraf uygulamaları aksine geleneksel tıklama ve altta beliren ayarları kaydırma sistemini kullanmıyor.

handy-photo-2

Bunun yerine biraz kafa karıştırıcı biçimde farklı bir menü sistemi kullanıyor ve alışması zaman alıyor. Elbette bunun yıldırıcı olmaması için ilk kullanıma özel rehbere yer verilmekte. Bunu takip ederek kısa sürede genel kullanım şeklini öğrenebilirsiniz. 10 dakikadan fazla zaman ayırabilirseniz öğrenip alışacaksınız.

Handy-Photo-15

Sıradışı seçeneklerden biri fotoğrafı kırpmak yerine boyutunu kenarlardan arttıran seçenek. Buna kırpma geri alma adı verilmiş durumda ve yanlara gelen eklemeler tamamen benzetme ve tahmin esaslı olduğundan elde edilecek sonuçların başarısı değişebiliyor.

handy-photo-8

Yeniden dokunuş özelliğiyse fotoğraflarda yer alan istenmeyen nesnelerin kaldırılıp temizlenmesine olanak veriyor. Basit biçimde lasso ya da fırça ile istenmeyen nesneyi seçin ve kaldırma seçeneğine tıklayın. İyi biçimde seçim uygulanmışsa başarılı sonuç alınabilir. Altta yer alan versiyon listesi sayesinde yaptığınız değişiklikleri zaman çizelgesi gibi görüp geriye dönebilir ve kıyaslama yapabilirsiniz.

Uygulamanın baştaki öğrenme süreci dışında bir eksisi yok.