Kategoriler
Rehberler

Android / iOS: Metinleri Güzel Görsellere Dönüştürün

İçinizden mesaj yazmak ve sosyal ağlarda paylaşmak geliyor ama siz sadece metin girince arkadaşlarınız okuyup beğeni atmıyor mu? Bunun nedeni görsellerin daha fazla ilgi görmesi ve merak uyandırıp tıklama alması. Çözüm olarak metinlerinizi görsele dönüştürüp paylaşabilirsiniz.

Android/iOS: Metinleri Güzel Görsellere Dönüştürün

Duygularınızı görsel olarak anlatırsanız renkler ve şekillerden ötürü mesajınızı daha net biçimde verebilirsiniz. Bu alanda bilinen uygulamalardan biri olan Textgram, yaşanan bir takım olaylardan ötürü iTunes ortamında adını TextPic olarak değiştirmek zorunda bırakıldı. Orijinal olan Android esaslı ve iTunes ortamındaki farklı geliştiricinin farklı tasarımlı bir alternatifi denebilir.

Tweegram uygulamasına kıyasla her anlamda bir adım önde görünen Textgram uygulaması ücretsiz sürümünde çok sayıda düzenleme seçeneği, temalar, şablonlar, arka planlar, filtreler, fontlar, renkler ve etiketler sunuyor. Uygulamanın ücretsiz sürümü reklam destekli ve ufak bir ödemeyle bu reklamlar kaldırılabiliyor. Ücretsiz sürümde ufak bir logo ile kullanılan uygulama belli ediliyor ama belli belirsiz denebilir.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

textgram-2

Başlangıç aşamasında metin girin. Buna emoji görselleri de dahil edilebilir ama sonucun profesyonel görünmesi adına emoji kullanmamanızı öneriyoruz. Ardından rastgele butonuna basıp hızlı biçimde bir sonuç alabilirsiniz. Elbette basit düzenlemeler yapmaya devam edebilirsiniz. Altta ilgili seçeneklerin sembolleri görülüyor.

textgram

Tasarım tamamen bana özel olsun diyorsanız o zaman gezmeniz ve seçim yapmanız gereken arka plan, etiket, font, metin efekt,, filtre ve çerçeve gibi çok sayıda sekme var. Tema seçerseniz arka plan dışında metin fontu ve efekti gibi seçenekler de beraberinde uygun olarak yükleniyor yani işiniz kolaylaşıyor.

textgram-4

Şeffaflık kontrolü gibi seçenekler de sunan uygulamayı kullanarak yüzlerce farklı alternatif tasarım arasında gidip gelebilirsiniz ve seçim size kalıyor. Hangi ortamda paylaşım yapacaksanız buna uygun tasarımı geliştirmenizi öneriyoruz.