Kategoriler
Rehberler

iOS 11: Araç Kullanırken Rahatsız Etme Özelliğini Etkinleştirmek

iOS 11 kurulu iPhone‘da Araç Kullanırken Rahatsız Etme Özelliğini Etkinleştirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Araç kullanırken telefonunuzu kullanmamanız gerekmekte. Zaten birçok ülkede araç kullanırken telefon kullanmak illegal. Dikkatinizin bir an için dağılması kaza yapmanıza; kendinizi ve başkalarını büyük bir tehlikeye atmanıza neden olabilir. Araç kullanırken akıllı telefonunuzu bir kenara koyma alışkanlığınız olabilir ancak bu durum başkalarının size ulaşmasını engellemiyor. Bu durumun farkında olan Apple iOS 11 işletim sistemine araç kullanırken Rahatsız Etme / Do Not Disturb özelliğinin otomatik olarak devreye girmesini sağlayan bir özellik ekledi. Bu özellik otomobilinizin Bluetooth’una bağlı şekilde çalışıyor. Aracınızda Bluetooth bağlantısı yoksa akselerometre üzerinden de çalışabiliyor. Bu özelliği zamanlayamıyorsunuz fakat etkinleştirmeniz mümkün.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

iOS 11: Araç Kullanırken Rahatsız Etme Özelliğini Etkinleştirmek

iOS 11’de araç kullanırken Rahatsız Etme özelliğini etkinleştirmek için Settings menüsüne erişin ve Do Not Disturb seçeneğine dokunun. Aşağı doğru kaydırma yapın ve Do Not Disturb While Driving bölümündeki Activate seçeneğine dokunun.

iOS 11 Araç Kullanırken Rahatsız Etme Özelliğini Etkinleştirmek 1

Activate ekranında üç farklı seçenek karşınıza gelecektir; Automatically, When Connected To Car Bluetooth ve Manually. Aracınızda Bluetooth varsa When Connected To Car Bluetooth seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bluetooth yoksa Automatically‘i seçin. Bu seçenek siz araç kullanırken ya da otobüste seyahat ederken belli bir hıza ulaştığınız akselerometre aracılığıyla tespit edileceği için Rahatsız Etme özelliğinin otomatik olarak devreye alınmasını sağlayacaktır.

iOS 11 Araç Kullanırken Rahatsız Etme Özelliğini Etkinleştirmek 2