Kategoriler
Rehberler

Android: Ekranı Çift Dokunarak Kapatmak

Android‘li akıllı telefonunuzdaki Ekranı Çift Dokunarak Kapatmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Çift dokunarak ekran kilidini etkinleştirme uzunca bir süredir Android’in parçası haline geldi. Özellikle geniş ekranlı bir akıllı telefonunuz varsa ekran kilidini etkinleştirmek için güç tuşunu kullanmak yerine ekrana çift dokunmayı tercih edebilirsiniz. Güç tuşu bozuk akıllı telefonlar için de ideal bir yöntem. Tek sorun bu özelliğin tüm akıllı telefonlarda bulunmaması. Bazı üreticiler cihazlarında bu özelliğe yer vermeyi gerekli görmüyorlar. Android’li akıllı telefonunuzda Ekranı Çift Dokunarak Kapatmak istiyorsanız ve cihazınızda bu özellik varsayılan olarak sunulmuyorsa üçüncü parti bir uygulamadan yardım alabilirsiniz.

Android: Ekranı Çift Dokunarak Kapatmak

Ele alacağımız uygulama EasyLock adını taşıyor. Android 4.0 ve daha güncel işletim sistemli Android telefonlara yüklenebiliyor. Root erişimine gereksinim duymuyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Android Ekranı Çift Dokunarak Kapatmak 1

EasyLock Google Play uygulama mağazasında yer almıyor. Açık kaynak kodlu bir uygulama ve APK dosyasını indirerek akıllı telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. APK dosyalarını elle yüklemek oldukça kolay fakat üçüncü parti bir dosya yöneticisine ihtiyacınız olacak. ES File Explorer gibi bir uygulama tercih edebilirsiniz, zaten akıllı telefonunuzda muhtemelen bir dosya yöneticisi bulunuyordur.

Android Ekranı Çift Dokunarak Kapatmak 2

Uygulamayı akıllı telefonunuza yükledikten sonra uygulama tepsisine erişin ve çalıştırın. Talep ettiği erişim izinleri için onay sağlayın. Siz erişim izinleri için onay verseniz de uygulama içerisinden de ilgili seçeneği etkinleştirmeniz gerekmekte. Varsayılan ayarlarda durum çubuğu ve navigasyon çubuğuna çift dokunduğunuzda ekran kilidi devreye giriyor. Ekranın herhangi bir bölgesinde çift dokunma ile kapanma özelliğini kullanmak istiyorsanız arayüzdeki Double tap anywhere to lock seçeneğini aktive edebilirsiniz.

EasyLock Uygulamasını İndir