Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Hayatınızı Günlük Çekimlerle Videoya Dönüştürün

Günlük periyodik işlemler gerçekleştirerek uzun vadeli projeler gerçekleştirmek hoşunuza gidiyor olabilir. Facebook’un x sene önce bugün türünden mesajları ilginizi çekiyorsa bu tür anıları video günlük şeklinde saklamak da isteyebilirsiniz. Akıllı telefon kamerası ve uygulama yeterli olacak!

iOS: Hayatınızı Günlük Çekimlerle Videoya Dönüştürün

Kickstarter projesi olarak hayata geçen ve gerekli desteği aldıktan sonra kullanıma giren 1 Second Everyday uygulamasında her gün bir saniyelik video kesintisi alarak bunları koleksiyona dönüştürüyorsunuz. Maalesef ücretli bir uygulama ve pek de ucuz sayılmaz.

1SE uygulaması iPhone kamerasını günlüğe dönüştürüyor. Uygulamayı kurup açınca video kamera sembolüne tıklayın ve güne özel bir anı yakalayın. Ardından bundan bir saniyelik klip kesmek üzere uygulama menüsünü kullanarak seçim gerçekleştirin.

One_Second_Everyday_12

İstenen anı elde edene kadar tekrarlı denemeler gerçekleştirebilirsiniz. Ardından memnun kalınca kaydedin ve güne devam edin. Bir gün unutursanız geriye dönüp eksikleri ekleme şansı verilmiyor ve bu adil bir durum. Yeni videolar çekip eski günlerdenmiş gibi kandıramazsınız! Buna yardımcı olmak ve unutmanızı engellemek için gün içinde istediğiniz anda bildirim mesajı gösteriyor.

One_Second_Everyday_13

iPhone kamera rulosunda güne ait kayıtlı videolar varsa bunları yükleyip seçim yapmanızı kolaylaştırıyor yani uygulamayla kaydetmediğiniz videolar da seçilebiliyor. iCloud yedekleme açıksa bu kliplerin orijinal hallerini buluta yedekliyor yani tam hallerini kaybetmiyorsunuz. Aylık, yıllık özet videoları kolayca elde edebilirsiniz. İsterseniz YouTube hesabınıza yükleyebilir ya da Facebook üzerinden paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad için en iyi korku oyunları / 2022