Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS 11: Kullanılmayan iMessage Uygulamalarını Gizlemek

iOS 11 kurulu iPhone‘da kullanılmayan iMessage uygulamalarını gizlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. iOS 10 işletim sistemiyle birlikte iMessage uygulamaları da tanıtılmıştı. Bu uygulamalar kendi küçük çekmecelerine sahip. Bu uygulamaların çekmeceleri metin giriş kutucuğunun yanında yer alan App Store logolu butona dokunulduğunda görüntülenebiliyor. Çoğu iMessage uygulaması -bazı istisnalar dışında- çıkartma oluyor. Örneğin Google Maps ve Dropbox istisna araçlar. iOS 11 işletim sisteminde Apple bu bölümü yeniden düzenledi. Uygulama çekmecesine geçmek yerine tüm iMessage uygulamalarınız klavyenin alt kısmında görünüyor. Çok sayıda iMessage uygulamanız varsa en alttaki uygulamalar satırı oldukça meşgul olabilir. Arayüz yeni olduğundan iMessage uygulamalarını gizleme yolu da değişti. iOS 11‘de kullanılmayan iMessage uygulamalarını gizlemek oldukça kolay.

iOS 11'deki 10 Muhteşem Gizli Özellik

iOS 11: Kullanılmayan iMessage Uygulamalarını Gizlemek

Messages uygulamasını açın. Artık klavyenin alt kısmında iMessage uygulamalarını içeren bir satırın olduğunu göreceksiniz. Bu satırın sonuna doğru kaydırma yapın ve butona dokunun.

iOS 11 Kullanılmayan iMessage Uygulamalarını Gizlemek 1

Yeni menü açılacak ve her bir iMessage uygulaması burada listelenecektir. Sağ üst kısımda yer alan Edit butonuna dokunun. Digital Touch ve Recents‘in de dahil olduğu listede tüm uygulamaların yanında bir anahtar bulunacaktır. Gizlemek istediğiniz iMessage uygulamalarının yanındaki anahtarı devre dışı bırakın. İstediğiniz uygulamaları devre dışı bıraktıktan sonra sağ üst kısımda konumlandırılan Done seçeneğine dokunun. Ardından bu kez sol kısımda yer alan Done butonunu kullanın.

iOS 11 Kullanılmayan iMessage Uygulamalarını Gizlemek 2

Uygulamaya döndüğünüzde klavyede alt kısımda daha az sayıda uygulama simgesinin görüntülendiğini fark edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları