Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Uzun Tweet’leri Bölümlere Ayırarak Göndermek

Android‘li akıllı telefonunuzda uzun tweet’leri bölümlere ayırarak göndermek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Twitter tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayli ilgi gören bir sosyal ağ. Gündemdeki gelişmelerden anlık haberdar olmak, hayranı olduğunuz yazar ve sanatçılarla etkileşime girmek, eğlenceli içerikler üreten anonim hesapları takip etmek mümkün. Bilindiği gibi Twitter’ın en büyük özelliği iletilerin 140 karakterle sınırlı tutulması.

Talon (@TalonAndroid) | Twitter

Tabii bu söyleyecekleri 140 karakterden çok daha uzun olan kişiler için önemli bir kısıtlama. Bu durumda söyleyeceklerinizi bir not alma uygulamasında uzun uzun yazıp ekran görüntüsü alarak ve bu görseli paylaşarak ortaya koyabilirsiniz. Tabii bir de tweet’lerinizi bölümlere ayırarak gönderme imkanınız var. Tweet’leri elle bölümlere ayırmak sizin için pek kolay olmayabilir. Android işletim sistemli bir akıllı telefonunuz varsa uzun tweet’leri bölümlere ayırarak göndermek üzere Talon for Twitter adlı üçüncü parti uygulamadan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz uygulamaya daha yakından bakalım.

Android: Uzun Tweet’leri Bölümlere Ayırarak Göndermek

Öncelikle Google Play mağazasında arama yaparak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Talon for Twitter uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve sağ alt kısımda yer alan, tweet göndermeyi sağlayan butona dokunun.

Android Uzun Tweet'leri Bölümlere Ayırarak Göndermek 1

Uzun bir metinden oluşan içeriği yazın. Sağ alt kısımda yer alan gönderme butonuna dokunun. Tweet’in çok uzun olduğunu belirten bir uyarı penceresi belirecektir. Split Tweet butonuna dokunursanız tweet’iniz parçalara ayrılacak ve 1/n şeklinde sıralanmış ve devam eden (n burada toplamdaki tweet sayısı oluyor) tweet’ler şeklinde yayınlanacaktır.