Kategoriler
Apps & Oyunlar

SurfEasy VPN İle Mobil Veri Koruması

Masaüstü sistemlerde olduğu kadar mobil cihazlarda da VPN sanal özel ağlara gerek duyar hale geldik çünkü yaptıklarımız takip ediliyor ve verilerimiz gözetleniyor. Google Play mağaza ortamında şok sayıda VPN var ama az sayıdaki seçenek SurfEasy kadar güncel ve kararlı.

SurfEasy VPN İnceleme 2020 – BUNU OKUMADAN BU VPN HİZMETİNİ SATIN ...

SurfEasy VPN İle Mobil Veri Koruması

Android dışında iOS, Chrome, Windows, Mac ve çok sayıda diğer sürümü olan uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor. Üç kademeli üyelik sistemi geçerli; ücretsiz, mobil VPN ve total VPN. Bu sonuncusu aynı anda beş cihazınıza destek veriyor ve yıllık üyelik almak gerekiyor.

Android sürümünü incelediğimiz uygulama arka planda işleyen bir VPN istemcisi ve işlevleri

  • IP adresinizi, konumunuzu, kimliğinizi gizliyor
  • gelen ve giden verileri şifreliyor
  • halka açık hotspot noktalarında koruma ekliyor
  • bölge kilidi olan içeriğe erişim sağlıyor
  • engelli sitelere erişim açıyor
  • Skype gibi VoIP servislerine erişim engelini kaldırıyor
surfeasy-1

Kullanabilmek için kurduktan sonra üye olup hesap açmanız gerekiyor. Ardından uygulamaya erişim için gerekli izinleri vermelisiniz. Arabirim son derece basit ve bağlantı sırasında kullanılacak olan çıkış noktasının ülkesi seçilebiliyor ki böylece ülkelerle sınırlı içeriğe erişim kolaylaşıyor. İlkini seçerseniz erişim hızı en iyi olan sunucu otomatik olarak seçiliyor.

surfeasy-2

Bağlantı kurulunca erişim aldığınız nokta harita üzerinde gösteriliyor ve üst kısımda kullanılan/kalan ücretsiz kota beliriyor. İnternet üzerinden SurfEasy sitesine girer ve oturum açarsanız size ait bilgileri görebilir ve üyelik paketi alıp kotayı arttırabilirsiniz. Mobil VPN paketine aylık ödeme yapmak gerekiyor.