Kategoriler
Rehberler

Android: Kurulu Uygulamaların Versiyon Numarasını Öğrenmek

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzdaki Kurulu Uygulamaların Versiyon Numarasını Öğrenmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Tıpkı Android Lollipop için 5, Android Marshmallow için 6, Android Nougat için 7 versiyon numaraları olduğu gibi cihazınızda kurulu olan ya da Google Play uygulama mağazasından indirilebilen Android uygulamalarının da kendi versiyon numaraları bulunmakta. Bazı durumlarda akıllı telefonunuzda bulunan bir uygulamanın versiyon numarasını öğrenme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bazı geliştiriciler uygulamaya eklediği About seçeneğinden uygulama versiyonu bilgisine ulaşılabilmesini sağlasa da tüm uygulamalarda bu seçenek bulunmamakta. Dilerseniz Android‘li cihazınızdaki Kurulu Uygulamaların Versiyon Numarasını Öğrenmek için ne yapmanız gerektiğine değinelim.

Android: Kurulu Uygulamaların Versiyon Numarasını Öğrenmek

Öncelikle akıllı telefonunuzda Settings menüsüne erişin.

Aşağı doğru kaydırma yapın ve Apps ya da Application manager (Bu seçeneğin adı farklı marka / model cihazlarda değişiklik gösterebiliyor) seçeneğine dokunun.

Android Kurulu Uygulamaların Versiyon Numarasını Öğrenmek 1

Akıllı telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamaların yer aldığı bir liste karşınıza gelecektir. Versiyon numarasını öğrenmek istediğiniz uygulamayı listeden tespit edin ve üzerine dokunun. App Info sayfasına yönlendirileceksiniz. App Info sayfası açıldığında üst kısımda uygulama adı ve simgesinin bulunduğu bölümde uygulamanın sürüm numarası da yer alacaktır. Gördüğünüz gibi işlem oldukça kolay.

Alternatif olarak akıllı telefonunuzda uygulama tepsisini açın ve sürüm numarasını öğrenmek istediğiniz uygulamanın simgesine basılı tutun, uygulama simgesini üst kısımda beliren App Info butonunun üzerine sürükleyip bırakın. Uygulamanın versiyon numarasının da yer aldığı çeşitli bilgiler karşınıza gelecektir.