Kategoriler
Rehberler

Sony Xperia XA1 Ultra Root Atma

Aramıza yeni katılan Sony Xperia XA1 Ultra, kamera özellikleriyle göz alıcı pozlar yakalamamızı sağlıyor. Ayrıca 6.0 inç ekranı sayesinde film ve dizilerinizi daha büyük bir ekranda izleme keyfini yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda Sony Xperia XA1 Ultra Root Atma işlemini anlatacağız bu sayede cihazınız tam kontrol erişimine sahip olacak. Anlatacağımız işlemlerin çeşitli riskler içerdiğini ve işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlardan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu hatırlatalım.

Gerekli dosya

KingRoot

Sony Xperia XA1 Ultra Root Atma

İlk olarak Sony Xperia XA1 Ultra’nın USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif etmeniz gerekiyor bunun için, Ayarlar / Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama Modu eğer telefonunuzda Geliştirici Seçenekleri yok ise Ayarlar / Telefon Hakkında > Derleme Numarası yazan seçeneğe üst üste basın ve bu sayede USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif etmiş olun.

sonyxperiaxa1ultrarootatma

Yukarıda size vermiş olduğumuz bağlantıdan KingRoot programını yükleyin ve kurun, kurduktan sonra programı açın.

Screenshot_6

Sony Xperia XA1 Ultra Root Atma adımlarını izleyeme devam edelim. Daha sonra USB kablo yardımı ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve bağlantı kurulunca indirmiş olduğunuz KingRoot programınına geri dönün. TRY ROOT’a tıklayın. Bu işlemler esnasında cihaz kendini yeniden başlatabilir bu normaldir.

sonyxperiaxa1ultrarootatma

İşlem biraz zaman alabilir, ekranda Root Successfully yazısı gelir ise Sony Xperia XA1 Ultra Root Atma işleminde başarılı bir sonuç elde ettiğimizin işaretidir. İşlemi kontrol etmek isterseniz Google Play mağazasındaki Root Checker uygulamasını indirip kontrol edebilirsiniz. Konu ile ilgili sorularınız olursa forum sayfamızı ziyaret ederek destek alabilirsiniz.