Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

NO.1 G8 İnceleme

Akıllı telefonunuz var ama her an ona bakamayabilirsiniz. Acil bir bildirim geldiğinde telefonu cebinizden çıkartmak mı daha hızlı olur, yoksa kolunuzu hafif kaldırıp bildirimin içeriğini görebilmek mi? NO.1’in ürettiği yeni akıllı saati NO.1 G8 günlük yaşamdaki en büyük yardımcınız olacak. Spor özellikleri konusunda kendini geliştiren NO.1 bu modelinde gelişmiş özelliklere yer vermiş. Piyasada şu an 40 USD civarında satışa sunulan NO.1 G8, gayet başarılı bir donanım ve şık bir tasarım sunuyor. NO.1 G8 Akıllı Saat İncelemesi ile karşınızdayız.

no.1g8akıllısaatincelemesi

NO.1 G8 Akıllı Saat İncelemesi

Kutuyu açtığımızda bizi ilk olarak süngerin içine konulmuş NO.1 G8 karşılıyor. Alt kısmında ise USB kablo, kullanım klavuzu ve yedek kayış yer alıyor. Oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan NO.1 G8, günlük yaşantınızda ve spor aktivitelerinizde her zaman yanınızda olmaya hazır.

no.1g8akıllısaatincelemesi

NO.1 G8’de iki tane analog ve bir tane dijital olmak üzere üç tane saat göstergesi bulunmakta.

Ayarlar bölümünden istediğiniz arayüzü seçebilirsiniz. Bazı saatler gibi kapatıp açtığınız zaman saat dilimi değişmiyor ve bu özelliği çok avantajlı. Cihaz 1.3 inç ekran boyutuna, 240 x 240 çözünürlüğüne ve IPS ekran teknolojisine sahip.

no.1g8akıllısaatincelemesi

NO.1 G8 kayış kalitesi ile kolunuzu rahatsız etmiyor ve hafif olduğu için ağırlığını hissetmiyorsunuz. İsteğe bağlı olarak saatin içinde gelen farklı renkteki yedek kayışı kullanabilirsiniz.

no.1g8akıllısaatincelemesi

Nano SIM kart takılabilmesi çok büyük bir avantaj sağlıyor. Bazı uygulamalar Bluetooth ile bağlandığında arayan kişinin kim olduğunu göstermez. Ancak SIM kartınızı taktığınızda böyle bir sorunun olma ihtimalini sıfıra indirmiş olursunuz.

no.1g8akıllısaatincelemesi

NO.1 G8’de üç farklı mod bulunuyor. Normal Mod, Akıllı Band Mod ve Saat Mod‘u var. Sadece zamana bakmak için kullanacaksanız Saat modunu seçebilir ve bataryadan tasarruf edebilirsiniz.

Saat Mod’a aldığınızda size üç gün dayanıyor.

Akıllı Band Mod‘a aldığınızda ise iki gün sizi idare ediyor.

Normal Mod‘da ise bir günlük kullanım ömrü sağlıyor.

no.1g8akıllısaatincelemesi

Sağ taraftaki Güç tuşu gibi görünen ama aslında açılabilen kapak kısımdan cihazınızı iki saat içerisinde sıfırdan yüz’e şarj edebilirsiniz. 300 mAh gücündeki bataryası ile gayet başarılı bir kullanım ömrü sağlayan cihaz, sizi yarı yolda bırakmamak için elinden geleni yapıyor.

no.1g8akıllısaatincelemesi

Cihaz hem Android hem de IOS platformunu destekliyor. Test sırasında kullanılan telefon Android olduğu için Mediatek SmartDevice uygulamasını indirdik. Uygulama saati gayet iyi optimize ediyor. İsterseniz başka uygulamalar için cihazda bulunan QR kod ve Bluetooth özelliği sayesinde kolayca saatiniz ile bağlantı kurabilirsiniz.

no.1g8akıllısaatincelemesi

Özelliklerine gelecek olursak, her katagorisinde ayrı avantajlar barındıran saat, sekiz adet farklı bölümü ile sizi bekliyor. Alarm kurma, hesap makinesi, takvim, kronometre, bildirim takibi gibi.

no.1g8akıllısaatincelemesi

NO.1 G8‘in belirgin özelliklerinden olan Kalp atışı ölçme, spor yaparken ne zaman dinlenmeniz gerektiğini gözlemlemenizi sağlıyor. Ayrıca Sport katagorisi yanlızca kalp atışı ölçme ile sınırlı değil. Kan basıncını ölçme, adımsayar, uyku monitör, hareketsiz hatırlatma ve su içme saatlerini ayarlamak gibi birçok özelliği barındırıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?
no.1g8akıllısaatincelemesi

Phone kısmında numara çevirici, mesajlar(mesaj yaz / gelen kutusu / taslaklar / giden kutusu / gönderilmiş iletiler / mesajları sil), arama geçmişi ve telefon defteri yer almakta.

Mesaj yaz ile 160 karakter kullanabilir ve telefona erişemediğiniz zamanda size atılan mesaja geri dönüş sağlayabilirsiniz.

no.1g8akıllısaatincelemesi

Bluetooth kısmında ise bağlantı kurma seçeneği, anti-lost, uzaktan yakalama ve bildirim seçenekleri bulunuyor.

OutDoor ise ek uygulamalar yükleyerek spor yaparken size ek olarak yardımcı olacaktır.

no.1g8akıllısaatincelemesi

Ayrıca gelişmiş dil seçenekleri sunan cihaz, Türkçe dil seçeneği ile onu daha iyi anlamamızı sağlıyor. Bu sayede ayarlarını yaparken veya kullanırken zorluk çekmiyoruz.

NO.1 G8 parlaklık yönünden açık havada bizi biraz hayal kırıklığına uğratsa bile kapalı ortamda iyi bir performans sergiliyor. Dahili hoparlörü var fakat bu müzik dinlememize olanak sağlamıyor. Bildirimler için ses kalitesi oldukça iyi ve titreşim ile güzel bir uyum yakalıyorlar. Bu fiyata dahili kamerası yok fakat bağlantı kurduğunuz telefonunuzun kamerasını kullanabiliyorsunuz.

NO1 G8 sensörleri ve özellikleri ile spor yapmanızı kolaylaştırmak için her an yanınızda. Batarya konusunda oldukça iyi bir performans sergiliyor. Bu yazımızda NO.1 G8 Akıllı Saat İncelemesi‘ni sizlere aktardık.