Kategoriler
Rehberler

OnePlus 5: Franco Kernel İle Gelişmiş Sistem Yönetimi

OnePlus 5 akıllı telefonda Franco Kernel İle Gelişmiş Sistem Yönetimi sağlamak mümkün. Daha iyi pil ömrü ve daha fazla özelleştirme seçeneği elde etmek için yararlanabilen en popüler özel kernel / çekirdek çözümlerinden birisi olan Franco Kernel artık OnePlus 5 akıllı telefonda da kullanılabiliyor. Bu çekirdek, Francisco Franco adında XDA üzerinde tanınmış bir geliştirici tarafından geliştiriliyor. Franco Kernel Android 7.1.1 Nougat versiyonuyla uyumlu ve OnePlus 5’in OxygenOS işletim sistemi arayüzünü destekliyor.

OnePlus 5: Franco Kernel İle Gelişmiş Sistem Yönetimi

OnePlus 5 Franco Kernel İle Gelişmiş Sistem Yönetimi 2

Franco Kernel’in en sevilen özelliklerinden birisi kendisi için hazırlanan güncellemelerin tek dokunuşla yüklenebilmesi. Güncellemeleri TWRP ile flash’lamanız gerekmiyor. Çekirdek CPU ve GPU yönetimini titizlikle ele alıyor ve pil ömrünü kayda değer şekilde artırabiliyor. Cihazın en stabil halinde yedek alıp gerektiğinde bu yedeği kolayca geri yükleyebiliyorsunuz. System Monitor özelliğiyle cihazda olup bitenleri anlık takip edebilmeniz mümkün.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)

Gerekenler

  • Bootloader kilidinin kaldırılması
  • TWRP recovery kurulumu
  • Pil seviyesinin en azından % 60 olması
  • Bağlantıda yer alan dosyanın indirilmesi ve cihaza aktarılması

İndirmeler

OnePlus 5’e Franco Kernel Kurulumu

OnePlus 5 Franco Kernel İle Gelişmiş Sistem Yönetimi 1

Akıllı telefonunuzu kapatın.

Cihaz kapandıktan sonra güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basın ve basılı tutun. Ekranda OnePlus logosunu görene dek bekleyin.

Logoyu gördükten sonra tuşları serbest bırakın. TWRP ana menüsündeki Install seçeneğine dokunun.

Daha önce indirip akıllı telefonunuza transfer etmiş olduğunuz FrancoKernel.zip dosyasını seçin. Flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Kurulum tamamlanınca cihazı yeniden başlatabilirsiniz.

Franco Kernel kurulumuna ek olarak aynı geliştirici tarafından hazırlanan ve Google Play’de yayınlanan Manager & Updater for Franco Kernel uygulamasını da yükleyebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan bu uygulama ile ZIP dosyalarını tek dokunuşla yükleyebiliyorsunuz.

Franco Kernel Manager
Franco Kernel Manager
Developer: Francisco Franco
Price: ₺23,99