Kategoriler
Rehberler

LG V30’da Ekran Görüntüsü Almak

LG V30’da ekran görüntüsü almak için izlenebilecek yöntemleri ele alıyoruz. LG V30 üst düzey Android işletim sistemli akıllı telefonlar arasında şık tasarımı ve 6 inç genişlikli ekranıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Akıllı telefon G6’dan daha güçlü ve şık; en önemli rakibi Galaxy Note 8’den daha uygun fiyatlı. V30 bu yazıyı kaleme aldığımız dönemde henüz satışa sunulmamıştı. Cihazı edinen kullanıcılar, özellikle de teknoloji dünyasında çok da tecrübesi olmayan kişiler LG V30’da ekran görüntüsü almak için ne yapması gerektiğini bilmiyor olabilir. Bu akıllı telefonda ekran görüntüsü almak için izlenebilecek farklı yöntemler var.

LG V30’da Ekran Görüntüsü Almak

Tuş Kombinasyonunu Kullanarak

LG V30'da Ekran Görüntüsü Almak 1

LG V30 akıllı telefonda ekran görüntüsü almak için uygulanabilecek temel yöntem güç tuşu ve ses azaltma tuşuna aynı anda basarak tuşlara bir saniye kadar basılı tutmak. Ekranda ekran görüntüsü yakalama efektini görecek ve sesini duyacaksınız. Ekran görüntüsü galeriye kaydedilecektir.

LG V30 akıllı telefonda güç tuşu diğer birçok Android telefonun aksine arka yüzde bulunuyor. Bu tuş aynı zamanda parmak izi okuyucu sensöre de ev sahipliği yapıyor.

Capture+ Aracını Kullanarak

LG V30'da Ekran Görüntüsü Almak 2

LG akıllı telefonlarda yer alan Capture+ aracı ekran görüntüsü alma ve görüntüyü düzenleme işleminde oldukça başarılı. Bildirim alanını aşağı çekip ilk sıradaki butona dokunmanız yeterli oluyor. Araç uzun web sayfalarının ekran görüntüsünü alabilme ve 15 saniyeye kadar uzunlukta GIF içerikleri oluşturma özelliğine de sahip.