Kategoriler
Rehberler

Android: Instagram Hikayelerini İndirmek

Android‘li akıllı telefonunuzda Instagram Hikayelerini İndirmek için izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. Facebook yayın hayatına başlayalı 10 yıldan uzun bir sürelik zaman dilimi geride kaldı. Facebook’tan önce ve sonra da birçok sosyal ağ hayatımıza girmişti ancak sosyal ağların bu denli geniş kitlelere ulaşmasını Facebook’a borçluyuz. Firma o denli büyüdü ki kendisinden sonra hayata geçirilen Instagram’ı ve anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı da bünyesine kattı. Fotoğraf, video ve hikaye paylaşımı odaklı sosyal ağ Instagram geçtiğimiz yıl Snapchat’in Stories / Hikayeler özelliğini klonlamış ve bu özelliği kullanıcılarına sunmuştu. Instagram kullanıcıları bu özelliği çok sevdi ve aktif olarak kullanıyor. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda diğer kullanıcıların Instagram Hikayelerini İndirmek isteyebilirsiniz. Bunun için elbette üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek.

Android: Instagram Hikayelerini İndirmek

Android işletim sistemine sahip cihazınıza herhangi bir uygulama yüklemeden de Instagram hikayelerini kolayca ve güvenli yollardan indirmek mümkün. Bunun için Stories Watch web sitesini kullanabilirsiniz. Adım adım nasıl yapacağınıza göz atalım;

  • Öncelikle www.storieswatch.com adresine telefonunuzun tarayıcısından giriş yapın.
  • Karşınıza çıkacak ana sayfanın ortasında yer alan arama çubuğuna Instagram hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın ve arama butonuna dokunun.
  • Gelen sonuç sayfasında ilgili Instagram profilini bulup tıklayın. Hikayesini indirmek istediğiniz kişi son 24 saatte paylaşım yaptıysa bunları hızlıca Android telefonunuza indirebilirsiniz.
  • Son olarak telefonunuza Instagram hikayelerini indirmek için hikayenin sağ alt köşesinde bulunan Download (indir) butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.
İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

İkinci seçenek

Ayrıca android işletim sistemli akıllı telefonlarda Story Saver for Instagram uygulaması ile Instagram Hikayelerini İndirmek mümkün. Uygulamayı Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Android Instagram Hikayelerini İndirmek 1

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Aracın diğer kullanıcıların hikayelerine erişebilmesi için Instagram hesabınızla oturum açmanız gerekiyor. Oturum açınca arayüzde takip ettiğiniz hesapların Instagram story’leri listelenecektir. Takip etmediğiniz kişilerin hikaye / story’lerini indirmek isterseniz arama kutucuğuna başvurmanız gerekecek.

Android Instagram Hikayelerini İndirmek 2

Kaydetmek istediğiniz hikaye fotoğraf veya videosunu seçip Save butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Kaydedilen hikaye fotoğraf ve videolarına galeri uygulamanız aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Sormak istedikleriniz ve yorumlarınızı paylaşmak için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları