Kategoriler
Rehberler

Android: Farklı Görünmek İçin Sembol Paketi Kurmak

Ana ekranın görünümü eninde sonunda sıkıcı gelebilir. Bu gibi durumlarda duvar kağıdı değiştirmek ilk seçim ama aynı zamanda widget değiştirmek ya da sembol paketi kurup görünümü tamamen farklı hale getirmek de mümkün. Uygulama başlatıcılar bunu kolayca yapmanıza olanak veriyor.

Android: Farklı Görünmek İçin Sembol Paketi Kurmak

Action Launcher adlı uygulama başlatıcı, sembol paketlerine verdiği destekle ilgi görüyor. Sembol paketi kurunca Gmail, Calendar, Photos gibi temel uygulamalara ait semboller farklı ve uyumlu bir görünüme kavuşuyor:

[appbox googleplay id=com.actionlauncher.playstore]

Duruma göre Facebook, Twitter, Instagram, eBay gibi popüler uygulamalara da özel semboller eklenmiş oluyor. Elbette bu uygulamayı kurup Home butonuna basınca hangi uygulamanın varsayılan olacağı sorulacak ve Action Launcher seçeceksiniz. Ardından sembol paketlerini bulup indirmeniz gerekiyor. Play Store ortamında çok sayıda sembol paketi bulunuyor ve kısmen ücretsizler.

screenshot.1506421414

Lines, Elta, Belle gibi çok sayıda başarılı sembol paketi bulunabilir. İndirdikten sonra aktifleştirmek içinse Action Launcher seçeneklerine girin. Ana ekranda boş alan uzun basarak bu menüye girebilirsiniz. Ardından sembol paketlerine girin ve kurulu olanları görün. Diğerlerini indirip kurdukça paketler listesinde beliriyor olacaklar.

screenshot.1506421714

Sadece paketi seçin ve sonra alttan OK tuşuna basıp kullanılmasını sağlayın. Amacınız sadece birer birer uygulama sembollerini değiştirmekse o zaman Action Launcher Plus sürümünü satın almanız gerekiyor. Sonrasında sembol değiştirebilirsiniz ama kurulu sembol paketleri içinden seçim yapmanız gerekecek. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.