Kategoriler
Rehberler

iPhone X’te Face ID Nasıl Ayarlanır?

Apple iPhone X’te Face ID’yi ayarlamak için izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. Söz konusu yüz tanıma olduğunda Apple’ın yeni üst düzey akıllı telefonu iPhone X’in Galaxy S8 gibi üst düzey Android’li rakiplerine kıyasla bir adım önde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Apple, amiral gemisi konumundaki yeni akıllı telefonunda yüz tanıma özelliğinin başarıyla çalışabilmesi için selfie kamerasına eşlik eden bir dizi sensöre yer veriyor. Selfie kamerası ve bu sensörler yardımıyla yüz tanıma özelliği yüzleri daha doğru şekilde analiz edebiliyor.

iPhone X’te ana ekran tuşu ve önceki modellerde bu tuşun içerdiği parmak izi okuyucu sensör bulunmadığı için Touch ID güvenlik sisteminin yerini Face ID almış oldu. Apple yüz tanıma tabanlı Face ID’nin parmak izi okumayı esas alan Touch ID’ye kıyasla çok daha güvenli olduğunu iddia ediyor. Touch ID’de bir başkasının kendi parmak izini okutarak kilit ekranını aşması 1:50.000’lik bir ihtimalken yazılımın bir başkasının yüzünü sizin yüzünüz olarak algılama ihtimalinin 1:1.000.000 olduğu vurgulanıyor. Dilerseniz iPhone X’te Face ID‘yi nasıl yapılandırabileceğinize bakalım.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

iPhone X’te Face ID Nasıl Ayarlanır?

Apple iPhone X’te Face ID’yi yapılandırmak için Settings menüsüne erişin ve Face ID & Passcode seçeneğine dokunun. Buradan Enroll Face‘e dokunun ve Get Started seçeneği ile ön kameranın ve kızılötesi sensörün aktive olmasını sağlayın. Ekranda bir daire belirecek ve yüzünüz yönergeleri izlemeniz istenerek doğru şekilde analiz edilecektir. İşlemi doğru şekilde uyguladığınızda dairenin çevresindeki gri çubuğun rengi yeşile bürünüyor.

Yüzünüz başarıyla kayıt altına alındığında daha önce oluşturmadıysanız bir yedek şifre oluşturmanız istenecektir. Bu sayede Face ID ile ilgili bir sorun oluştuğunda elle parola girerek kilit ekranını aşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi pil tasarrufu uygulamaları