Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Facebook Uygulamasının Tarayıcı Önbelleğini Temizlemek

Android‘li akıllı telefonlarda ve iPhone‘da Facebook Uygulamasının Tarayıcı Önbelleğini Temizlemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Facebook nereye giderseniz gidin sizi takip eden ve her yerde var olan bir sosyal ağ. Paylaşım widget’ları bugün internetin önemli bir parçası ve bunları içermeyen bir web sitesi bulmak zor. Mevzu sadece Facebook widget’larını entegre eden web siteleri değil. Masaüstü ve mobil platformlar bu tür içeriklere aynı şekilde doğal destek sunuyor. Sizi izleyen yalnızca tarayıcınız değil.

Hindistan'da Facebook tartışması

Bildiğiniz gibi Facebook uygulamasının kendi web tarayıcısı bulunuyor ve uygulama ile açılan bağlantılarda bu tarayıcı kullanılıyor. Her web tarayıcısında olduğu gibi bu aracın da önbelleği bulunmakta ve Facebook bu önbellek boyutu ile ilgili bir sınırlandırmaya gitmediği için Facebook tarayıcısının önbelleği büyük boyutlara ulaşabilir, uygulamanın yavaşlamasına neden olabilir. Tabii işin bir de gizlilik boyutu var. Facebook Uygulamasının Tarayıcı Önbelleğini Temizlemek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

Android ve iOS: Facebook Uygulamasının Tarayıcı Önbelleğini Temizlemek

Öncelikle akıllı telefonunuzdaki Facebook uygulamasını çalıştırın ve More sekmesine dokunun. Bu, hamburger menü simgesine sahip olan seçenek. Açılan panelde aşağı doğru kaydırma yapın ve Settings seçeneğine dokunun.

Android ve iOS Facebook Uygulamasının Tarayıcı Önbelleğini Temizlemek 1

Facebook beş farklı ayar tipi sunmakta, sizin Account Settings‘e girmeniz gerekmekte. Account Settings sayfasında aşağı doğru kaydırma yapın ve Browser‘a dokunun. Burada zaten tek bir seçenek bulunmakta: Clear data. Bu butona dokunun, Facebook tarayıcısının önbellek içeriği temizlenecektir.

Android ve iOS Facebook Uygulamasının Tarayıcı Önbelleğini Temizlemek 2

Bu temizlik yalnızca Facebook tarayıcısı ile görüntülediğiniz web sayfalarının önbelleğe kaydedilen içeriklerini ortadan kaldırıyor. Facebook içerisindeki aktiviteler silinmiyor.