Kategoriler
Konular

Mobil Belge Tarama Uygulamaları

Artık eskiden olduğu gibi masa üzerini işgal eden geniş ve kapaklı tarayıcılara gerek yok. Gelişen kameralar ve yazılımlar sayesinde mobil cihazlarla belge taramak kolaylaştı ve basitleşti. Android, iOS ve Windows uyumlu çok sayıda uygulama bu alanda faaliyet gösteriyor ve çoğu ücretsiz.

Mobil Belge Tarama Uygulamaları

Dev yazılım firmaları kendi uygulamalarını kullanıcılar arasında yaygınlaştırmak adına ücretsiz olarak mobil uygulamaları sunuyorlar.

Office Lens

Windows ile tüm PC’lere giren Microsoft bir yandan da iOS ve Android kullanıcılarına mobil uygulamalar sunuyor. Office Lens adlı ücretsiz uygulama Beyaz Tahta moduna geçince yansımaları azaltıp yardımcı oluyor. Belge modunda renkleri buna uygun biçimde düzenleyip kenarları kırpıyor. Hızlı biçimde kartvizit tarayıp kişilere eklemek için de kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü

CamScanner

Bir diğer ilgi çekici ve popüler mobil belge tarama uygulaması ve epey kullanıcısı var. Belgeleri, faturaları, notları ve kartvizitleri kolayca tarayın. Beyaz tahtada yazılı toplantı ve ders notları da saklanabilir. Aynı zamanda kırpma ve otomatik iyileştirme desteği de var.

CamScanner - Phone PDF Creator
CamScanner - Phone PDF Creator
Developer: Unknown
Price: Free

Adobe Scan

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

Düzenleme uygulamaları alanında dünya markası Adobe’un geliştirdiği Adobe Scan uygulaması ise taranan içeriği Adobe servisleriyle kullanmaya yardımcı oluyor. Belgeler, fotoğraflar, notlar, faturalar ve kartvizitler taranabilir. Aynı zamanda Adobe ile adı özdeşleşen PDF dosyaları elde edilebilir. Kırpma, döndürme, iyileştirme gibi artılar var ve paylaşmak kolay.

‎Adobe Scan: PDF Scanner & OCR
‎Adobe Scan: PDF Scanner & OCR
Adobe Scan: PDF Tarayıcı, OCR
Adobe Scan: PDF Tarayıcı, OCR
Developer: Unknown
Price: Free

Evernote Scannable

Evernote kullanarak not alıyorsanız bu uygulamayı kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. iPhone ve iPad için geliştirilmiş olan uygulamayla kartvizitler taranıp kişilere saklanabilir ve çok sayfalı belgeler kolayca saklanabilir. Bunda da beyaz tahta modu ve hızlı biçimde PDF oluşturma olanağı var.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması
‎Evernote Scannable
‎Evernote Scannable
Developer: Evernote
Price: Free

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.