Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8’de Edge Ekranı Kapatmak

Samsung’un kenarlarını kıvrık tasarladığı son nesil Super AMOLED ekranları kullanıcılara kolayca bilgi alma ve ek menü açma olanağı veriyor ama kimi zaman istenmeyen dokunuşlar yüzünden hayatı zorlaştırabiliyor. Bu gibi sorunlardan şikayetçiyseniz Note 8’deki Edge ekranı kapatabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 8’de Edge Ekranı Kapatmak

Samsung’un yeni phablet modeli dev ekranlı Galaxy Note 8 ile sadece alt ve üstte parmak payları olan 6.3 inç 1440 x 2960 piksel Super AMOLED ekran geliyor. Edge ekrana erişerek kenar kısımlar yoluyla belirli kişiler ve uygulamalara erişmek hızlanıyor. Bununla birlikte çok sayıda kullanıcı Edge ekranın getirilerini asla kullanmıyor. Kimi zaman fayda yerine zarar verip sizi engelleyebiliyor. Bu özelliği kapatmak için şu adımları izlemelisiniz.

Ayarlar içinden Ekran kısmına girin ve Edge ekran satırını bulun. Ardından Edge paneller kısmında yer alan butona basarak bu özelliği kapatın.

Artık Edge ekran devre dışı olacak ve sizi rahatsız etmeyecek. Tekrar kullanmak isterseniz aynı alana girip kolayca aktifleştirebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.