Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8 Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü

Telefona depolama alanından fazla uygulama, dosya yüklediğinizde ve eğer telefonunuz bataryası yıpranmışsa telefonda ısınma sorunu yaşarsınız. Isınma sorunu ciddi hasarlar meydana getirebilir. Samsung Galaxy S8’de yaşanan aşırı ısınma sorunu ve çözümü için yazımızı okumaya devam edin.

Samsung Galaxy S8 Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S8 aşırı ısınma sorunu ve çözümü için ilk olarak işleme telefonun önbelleğini temizleyerek başlayın. Önbelleği temizlemek için ilk olarak telefonu kapatın. Daha sonra Bixby + Güç + Ses Açma tuşuna basılı tutarak telefonu açın. Bu işlem, telefonu kurtarma moduna geçirir. Ses Kısma düğmesini kullanarak devam edin. Önbellek Bölmesini Sil seçeneğine tıklayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Şimdi önbelleği silin ve cihazı yeniden başlatın.

Telefonun aşırı ısınmasında büyük rol oynayan uygulamaları da Samsung Galaxy S8’i güvenli moda alarak kontrol edebilirsiniz. Cihazı güvenli modda başlatmak için ilk önce cihazı kapatın ve cihazı tekrar başlatırken Ses Kısma tuşuna basılı tutun. Açılan menüde Güvenli Mod‘u seçin.

Samsung Galaxy S8 Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü

Telefonunuzda yaşanan aşırı ısınma sorunu çözümü için mutlaka telefonun yazılımını kontrol edin. Eğer yazılım en son sürümde değilse telefonu son sürüme güncelleyin. Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım adımını takip ederek cihazın son sürümde olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Halen daha telefonunuzda aşırı ısınma sorunu ile karşılaşıyorsanız Samsung Galaxy S8’i fabrika ayarlarına döndürün. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce saklamak istediğiniz verileri yedeklemeyi unutmayın. Aksi taktirde tüm veriler, fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi sonrasında kaybolacaktır.

Samsung Galaxy S8’i fabrika ayarlarına döndürmek için, Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Telefonu Sıfırla > Her Şeyi Sil adımını takip edin. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka verileri yedeklediğinizden emin olun.

Telefonunuz eğer halen daha aşırı ısınma sorununa devam ediyorsa sorunu forumumuza iletebilirsinz. Forumumuza erişmek için buraya tıklayın.