Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Taskzy Sayesinde Duruma Bağlı Uygulama Açılsın

Android işletim sistemi günümüzdeki en özelleştirilebilir mobil platform ve çok sayıda uygulama bu konudaki olanakları sonuna kadar zorluyor. Bu sadece duvar kağıdı semboller gibi görünümden ibaret değil. Aynı zamanda otomasyon ve yapay zeka bile devreye girebiliyor yani işler kolaylaşıyor.

Launch Apps Based on a Situation with Taskzy App for Android ...

Android: Taskzy Sayesinde Duruma Bağlı Uygulama Açılsın

Yeri geldiğinde belirli uygulamaların otomatik olarak devreye girmesini istiyor olabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kulaklığı takınca müzik çalar otomatik olarak başlasın. Taskzy adı verilen bir uygulama sayesinde bu mümkün. Yeni nesil Awaraness API yolunu kullanan bu uygulama, konuma, aksesuara ve vücut hareketlerine bağlı olarak görevleri tetikleyebiliyor:

Uygulamayı ücretsiz indirin ve kurun. Çalıştırınca hoşgeldiniz mesajı gelecek ve neler yapabildiği anlatılacak. Ardından devam edin ve uygulamaları başlatabilecek aksiyonları öğrenin. Tetiklenen durum ise gerçekleşecek olan işlem.

screenshot.1507026243

Bu arada batarya kullanımı açısından çekinmenize gerek yok çünkü uygulama arka planda kalsa da API sayesinde güç tüketimi düşüyor ve verimli biçimde işliyor. Uygulamanın çalışabilmesi için görüldüğü gibi gerekli izinleri vermeniz gerekiyor. Örneğin konumu öğrenebilmeli.

screenshot.1507026320

Ardından sağ alttaki artıya basıp duruma göre ya da yere göre çağrılması istenen uygulamayı seçin. Görüldüğü gibi çok sayıda uygulama kurmuşsanız liste geniş olacak. Ardından nasıl bir durumda tetikleme olup uygulamanın çağrılacağını seçin.

screenshot.1507026374

Yağmurlu günde, kulaklık takılınca ya da çıkarılınca, araç içinde, bisiklet sürerken gibi çok sayıda farklı tetikleyici olabiliyor. Arzu ederseniz kendiniz özel bir tetikleyici durum geliştirebilirsiniz. Bu durumda hatırlatıcı bir isim vermeniz gerekecek.

screenshot.1507026472

Eklediğiniz görevler bu şekilde listelenecek ve istemediklerinizi geçici süre kapamanız için aç/kapa butonu olacak.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları