Kategoriler
Rehberler

Android: LG V30’da Pil Ömrünü Artırma

LG V30, QHD P-OLED ekran ve 4 GB RAM ile, ortalama derecede bir günlük kullanımda, gün boyu performansını koruyabiliyor. Telefonu daha aktif kullananlar için, 3300 mAH bataryanın gün boyu yüksek verim sergileyeceğini söyleyemeyiz.

Android: LG V30’da Pil Ömrünü Artırma

1- Siyah Renkli Duvar Kağıdı Kullanın

OLED ekranların LCD ekranlara göre en avantajlı yönü ise siyah rengi en iyi şekilde elde etmesi ve pikselleri kapatmasıdır. Hem OLED hem de LCD ekranlarda siyah renkli duvar kağıtları kullanmak pil tasarrufu için en iyi yöntemlerden bir tanesidir.

OLED ekranlara uygun duvar kağıtlarına erişmek için buraya tıklayarak Super AMOLED Wallpapers‘ı indirebilirsiniz.

2- Ekran Çözünürlüğünü Azaltın

Telefonda Ayarlar > Ekran > Ekran Çözünürlüğü adımını takip edin. Telefonun ekran çözünürlüğünü, ekranda bulunan kaydıracı kullanarak azaltabilirsiniz. Pil ömrünü korumanız için ekran çözünürlüğünü 1080p‘ye düşürebilirsiniz.

Android: LG V30'da Pil Ömrünü Artırma

3- Otomatik Parlaklığı Açın

Otomatik parlaklığı açarak pil tüketiminde tasarruf edebilirsiniz. Ekran parlaklığının gün ışığına göre otomatik olarak ayarlanması pil tasarrufunda önemli bir rol oynar. Ayarlar > Ekran seçmesini açın. Parlaklık seçeneğine gidin ve Otomatik’i aktifleştirin.

Android: LG V30'da Pil Ömrünü Artırma

4- Ekran Zaman Aşımını Azaltın

Ekran zamanı aşımı, telefon ile işiniz bittiğinde veya telefonda herhangi bir etkileşimde bulunmadığınızda ekranın belirlenen bir süre içerisinde kapanmasıdır. Ekran zamanı aşımını azaltarak, telefon ile işiniz bittiğinde daha kısa bir sürede ekranın kapanmasını sağlayabilirsiniz. Ekran zaman aşımını, Ayarlar > Ekran > Ekran Zaman Aşımı‘na dokunarak 15 saniyeye ayarlayın.

Android: LG V30'da Pil Ömrünü Artırma

5- Titreşimi Azaltın

Telefonda, bildirimlerde ve aramalarda gelen titreşimi kısarak pil tasarrufu yapabilirsiniz. Titreşimi azaltmak için Ayarlar > Ses ve Bildirim > Titreşim Şiddeti‘ni seçin ve kaydıraç ile titreşim şiddetini en aza indirmeye çalışın.

Android: LG V30'da Pil Ömrünü Artırma

6- WiFi, NFC ve Bluetooth Gibi Ayarları Kapatın

WiFi, NFC, Bluetooth, Mobil Veri Ağı ve Konum gibi özelliklerin açık olması da pili hızlıca tüketir. Telefonun bildirim panelini iki kez aşağı kaydırın ve bu özelliklerin açık olup olmadığını kontrol edin.

Android: LG V30'da Pil Ömrünü Artırma

7- Pil Tasarrufu’nu Etkinleştirme

Pil Tasarrufu özelliğini etkinleştirme yukarıda bahsettiğimiz tüm eylemleri bir arada toplar. Pil ömrünü uzatmaya yardımcı olabilecek animasyonları da kapatır. Pil Tasarrufu’nu etkinleştirmek için Ayarlar > Genel > Pil ve Güç Tasarrufu‘nu açın. Pil Tasarrufu seçeneğine tıklayın. LG V30, pil tasarrufu için iki özel seçenek sunar: Genişletilmiş ve Maksimum. İki seçenek arasından Genişletilmiş’i seçmeniz pil tasarrufu açısından daha iyi olacaktır.

Genişletilmiş’i seçin ardından Düzenleme Modu‘na tıklayın. Pil tasarrufunu kalıcı olarak kullanmayı düşünüyorsanız, her şeyi olduğu gibi bırakın.

Android: LG V30'da Pil Ömrünü Artırma

Android: LG V30’da Pil Ömrünü Artırma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı buraya tıklayarak forumumuz üzerinden bize iletebilirsiniz.