Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8’de Navigasyon Tuşlarının Yerini Değiştirmek

Samsung Galaxy Note 8’de navigasyon tuşlarının yerini değiştirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Samsung’un 2016 yılında yaşadığı Galaxy Note 7 hüsranı sonrasında 2017 yılında kullanıma sunduğu Galaxy S8, S8+ ve son olarak Galaxy Note 7 akıllı telefonları oldukça başarılı cihazlar. Ürünlerde yüksek performanslı bileşenler, şık tasarım, değişen ekran en boy oranı ve fiziksel navigasyon tuşlarının olmaması dikkat çekiyor.

Galaxy Note 8 hayli başarılı bir akıllı telefon ama Android işletim sistemli olduğu için kutudan çıktığı gibi kullanmak zorunda değilsiniz. Cihazınızda root erişimi gerektiren ve gerektirmeyen çeşitli düzenlemelere / özelleştirmelere gitmeyi düşünebilirsiniz. Galaxy Note 8 akıllı telefonunuzda navigasyon tuşlarının yerleşimini değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir uygulamaya veya root erişimine gerek yok, Samsung ilgili ayarları akıllı telefonda ön tanımlı olarak sunuyor. Samsung Galaxy Note 8’de navigasyon tuşlarının yerini değiştirmek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Samsung Galaxy Note 8’de Navigasyon Tuşlarının Yerini Değiştirmek

Öncelikle cihazda Settings menüsünü görüntüleyin.

Samsung Galaxy Note 8'de Navigasyon Tuşlarının Yerini Değiştirmek 1

Display seçeneğine dokunun.

Samsung Galaxy Note 8'de Navigasyon Tuşlarının Yerini Değiştirmek 2

Karşınıza gelen ekranda aşağı doğru kaydırma yapın ve Navigation bar‘ı seçin.

Samsung Galaxy Note 8'de Navigasyon Tuşlarının Yerini Değiştirmek 3

Buradan Button layout‘a dokunun ve kullanmak istediğiniz tuş düzenini seçin.

Samsung Galaxy Note 8'de Navigasyon Tuşlarının Yerini Değiştirmek 4

Bu şekilde Galaxy Note 8 akıllı telefonda navigasyon butonlarının düzenini değiştirmek mümkün fakat navigasyon çubuğunda farklı düzenlemeler yapma imkanı da var. Navigation bar menüsü altından navigasyon butonunu gerekli durumlarda gizleme imkanını elde edebilir, arka plan rengini değiştirebilir veya ana ekran butonu fonksiyonunu modifiye edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek