Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Facebook Messenger Lite Kullanarak Veri Tasarrufu Sağlamak

Android‘li akıllı telefonlarda Facebook Messenger Lite kullanarak veri tasarrufu sağlamak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Facebook hemen hepimizin aşağı yukarı 10 yıldır hayatında. Gözlemlerimiz genç nesillerin bu ağdan uzaklaşıp vakitlerini Instagram ve Twitter’da harcadığını yansıtsa da Facebook kolaylıkla vazgeçilebilir bir sosyal ağ değil. Hiç ziyaret etmiyor olsak bile ilgi alanlarımıza yönelik olan sayfalar / gruplar nedeniyle bu ağdan kolayca kopamıyoruz. Akıllı telefonunuzda size zorlukla yeten bir 3G / 4G paketi varsa Facebook kullanırken daha az veri harcanmasını isteyebilirsiniz. Tabii hızlı mobil ağların olmadığı kasaba / köylerde yaşıyor olabilirsiniz yahut bağlı olduğunuz kablosuz ağ ortak kullanımdaysa bağlantı hızınız düşük olabilir. Bu gibi durumlarda yardıma Facebook Messenger Lite uygulaması koşuyor. Facebook’un gelişmekte olan ülkeler için hazırladığı bu aracın boyutu da 5 MB seviyesinde ve görece eski akıllı telefonlarda kasmadan çalışıyor.

Facebook Messenger Lite Uygulamasına Kullanışlı Özellikler Ekledi ...

Android: Facebook Messenger Lite Kullanarak Veri Tasarrufu Sağlamak

Bu uygulama gelişmekte olan ülkelerde kullanım için hazırlandığından Google Play’den basitçe indirmek mümkün değil. Bu nedenle APK dosyası aracılığıyla, elle yükleme yapmanız lazım. APK dosyasını güvenilir bir kaynak olan APK Mirror sitesinden indirebilirsiniz.

Daha önce Google Play dışındaki bir kaynaktan akıllı telefonunuza uygulama yüklemediyseniz bir seçeneği etkinleştirmeniz gerekecek. Cihazda Settings menüsüne gidin ve Security‘e dokunun. Buradaki Unknown Sources seçeneğini aktive edin.

Android Facebook Messenger Lite Kullanarak Veri Tasarrufu Sağlamak 1

Dosya yöneticinizle APK dosyasını kaydettiğiniz dizine erişin, üzerine dokunun ve Install seçeneğini kullanarak yüklenmesini sağlayın. Uygulamayı çalıştırabilir ve Facebook hesabınızla oturum açabilirsiniz. GIF desteği gibi bazı detay özellikler bulunmuyor ancak ihtiyaçlarınızı büyük oranda karşılayacağını düşünüyoruz.