Kategoriler
Rehberler

iOS 11: iPhone’a E-Posta Hesabı Eklemek / Kaldırmak

iOS 11 kurulu Apple iPhone’a E-posta hesabı eklemek / kaldırmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Apple’ın hazırladığı iOS 11 işletim sistemi güncellemesi çeşitli sıkıntılarına rağmen iPhone’lara yeni özellikler de kattı. Gözle görülür değişikliklerin yanı sıra bazı ayarlarda da küçük değişikliklere gidilmiş durumda. Denetim Merkezi’nde otomatik parlaklık ayarı ve Night Shift seçeneği gibi. iOS 11’de e-posta hesabı eklemek veya kaldırmak için kullanılabilen seçeneğin de yeniden konumlandırıldığı görülüyor. iOS 11 kurulu Apple iPhone’a E-posta hesabı eklemek / kaldırmak oldukça kolay.

iOS 11: iPhone’a E-Posta Hesabı Eklemek / Kaldırmak

Öncelikle akıllı telefonunuzda Settings menüsüne erişin.

Burada Mail seçeneğinin yerine Accounts & Passwords‘a dokunun. Esasında bundan sonraki aşamalar önceki iOS versiyonlarıyla aynı.

iOS 11 iPhone'a E-Posta Hesabı Eklemek Kaldırmak 1

Accounts sekmesinde cihaza daha önce eklenmiş olan e-posta hesapları listelenecektir. Yeni bir hesaba bağlanmak için Add Account seçeneğine dokunun.

Sonraki ekranda e-posta servisini seçin. Biz Google‘ı seçtik.

Sonraki aşamada e-posta hesabı adresi ve parola bilgilerini girin.

Son olarak sağ üst kısımdaki Save butonunu kullanın. Hesabınız iOS işletim sistemindeki Mail uygulamasında kullanılabilir hale gelecektir.

iOS 11 iPhone'a E-Posta Hesabı Eklemek Kaldırmak 2

iOS 11 yüklü Apple iPhone’da bir e-posta hesabını kaldırmak isterseniz Settings menüsüne gidin ve Accounts & Passwords bölümüne erişin.

iOS 11 iPhone'a E-Posta Hesabı Eklemek Kaldırmak 3

Accounts bölümü altından cihazdan kaldırmak istediğiniz e-posta hesabına dokunun. Açılan arayüzdeki Delete Account butonunu kullanın. Son olarak karşınıza gelen soruya Delete from My iPhone butonuna dokunarak yanıt verin. İlgili hesap akıllı telefonunuzdan kaldırılacaktır.