Kategoriler
Rehberler

Android: Ana Ekrana Hava Durumu Ekleme

Günlük veya haftalık hava durumuna göre plan yapmak, teknolojinin ilerlemesiyle yaygın hale geldi. Hava durumuna bakarak ne giyeceğimizi, gün içerisinde neler yapacağımızı belirliyor, tatil planımızı ona göre yapıyoruz. Tatile gideceğimiz şehrin bile haftalık hava durumuna bir hafta öncesinden erişebiliyoruz.

İşte bize bunları yapmakta yardımcı olacak bir şey var: Ana ekran Widget‘ları. Ana ekrana yerleştireceğimiz hava durumu Widget’ları sayesinde, telefonun ana ekranını açtığımızda günlük hava durumuna anlık olarak erişebileceğiz.

Eğer sizde sürekli internetten hava durumu takip etmek istemiyor anlık olarak telefonun ekranında hava durumu hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Android: Ana Ekrana Hava Durumu Ekleme

Bu yazımızda size tek bir uygulamadan bahsedeceğiz. İçinde reklam barındırmayan Simple Weather & Clock Widget. Uygulamayı Google Play Store‘dan indirebilirsiniz. Android telefonunuz için uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Hava durumu Widget’ını indirdikten sonra uygulamaya girin. Eğer uygulama, sizden konum izni isterse onaylayın. Muhtemelen ilk başta konumunuza erişmek için izin istemeyecektir. Bunu kendiniz ayarlamanız gerekebilir. Uygulamaya girdikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki konum simgesine tıklayın. Açılan ekranda da sağ üstte yer alan + işaretine tıklayın. Bu işlemleri yapmadan önce konumunuzun açık olduğundan emin olun. Karşınıza çıkacak Google Haritalar‘dan konumunuzu bulun.

Android: Ana Ekrana Hava Durumu Ekleme

Konumunuzu belirledikten sonra Widget’ı ana ekrana ekleyin. Widget’ı ana ekrana eklemek için telefonun ana ekranında uzun basılı tutun ve ardından Widget’ları seçin. Hava durumunu bulun ve tıklayın. Simple Weather & Clock Widget‘ın sizlere sunduğu birbirinden farklı seçeneklerle karşılaşırsınız. İstediğinizin üstüne uzunca basılı tutun ve ana ekrana konumlandırın.

Android: Ana Ekrana Hava Durumu Ekleme

Ana ekranınıza hava durumu Widget’ı eklediniz.

Android: Ana Ekrana Hava Durumu Ekleme

Şimdi eğer istiyorsanız uygulamada çeşitli ayarlar yaparak Widget’ınızı kişiselleştirebilirsiniz. Ayarlara gitmek için uygulamayı açın. Sağ üst köşede üst üste dizilmiş noktalara dokunun. Ayarlar‘ı seçin.

Android: Ana Ekrana Hava Durumu Ekleme

Android: Ana Ekrana Hava Durumu Ekleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.