Kategoriler
Rehberler

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’da Ağır Çekim Video Kaydetmek

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’da Ağır Çekim Video Kaydetmek için izlenmesi gereken aşamalara göz atacağız. Slow motion / ağır çekim video kaydetmek için ayrı bir kamera edinmemizin zorunlu olduğu günler artık geride kaldı. Günümüzde güçlü akıllı telefonların hemen hepsi slow motion / ağır çekim video kaydetme özelliğiyle geliyor.

Neden slow motion video kaydetme ihtiyacı hissedeceğinizi sorgulayabilirsiniz. İlk olarak, ağır çekim videolar birçok kullanıcı için oldukça eğlenceli. Oldukça sıradan olan şeyler slow motion kayıtlarla hayli ilginç görünebiliyor. Slow motion videoları yalnızca eğlenceli vakit geçirmek için değil üretkenlik için de kaydedebilirsiniz. Çeşitli alanlarda ipucu / püf noktası videoları hazırlarken bu mod kullanışlı olabilir.

Google Play uygulama mağazasında slow motion / ağır çekim video kaydı için çok sayıda uygulama olsa da biz çoğunlukla cihazların stock kamera uygulamalarındaki seçeneği kullanmayı tercih ediyoruz. Dilerseniz şimdi Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’da 240 FPS slow motion video kaydının nasıl yapılabileceğine değinelim.

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’da Ağır Çekim Video Kaydetmek

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro'da Ağır Çekim Video Kaydetmek 1

Huawei Mate 10 veya Mate 10 Pro akıllı telefonunuzda öncelikle stock kamera uygulamasını çalıştırın.

Farklı kamera modlarına erişebilmek için sağa doğru kaydırma yapın. Slow-motion mode‘a dokunun.

Arayüzdeki Record butonuna dokunduğunuzda ağır çekim video kaydı başlayacaktır.

Kayıt tamamlandığında çekmiş olduğunuz slow motion videoya akıllı telefonunuzdaki galeri uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz.

NOT: Slow motion videoların boyutlarının hayli büyük olabileceğini unutmayın, kayda başlamadan önce cihazınızda yeterli boş depolama alanının olduğundan emin olun.