Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy’de Kamera Sorunları ve Çözümleri

Samsung Galaxy aygıtlarında kamerayı açtığınızda karşılaşabileceğiniz veya karşılaştığınız ”Kamera Başarısız” uyarısı, donanımsal olabilmesinin yanı sıra yazılımsal bir sorun da olabilir.

Samsung Galaxy Aygıtlarında Kamera Sorunu Çözme

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge Kamera Sorunu Çözme

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge‘de karşılaştığınız kamera sorununu çözebilmek için ilk olarak telefonu yeniden başlatın. Telefonu yeniden başlatma işlemi kamera sorununu çözmek için işe yaramazsa Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Kamera‘ya gidin. Önce Kamera uygulamasının önbelleğini temizleyin. Daha sonra Durmaya Zorla‘ya basın.

Eğer kamera sorunu halen daha çözülmemişse telefonu kapatın. Samsung logosunu görene kadar, Güç + Ana Ekran + Ses Seviyesini Artır düğmelerine aynı anda basılı tutun. Telefon kurtarma moduna geçecektir. Wipe Cache Partition‘ın üzerine gelin ve Power tuşuna basın. İşiniz bittiğinde telefonu yeniden başlatın.

Samsung Galaxy Aygıtlarında Kamera Sorunu Çözme

Tüm bu çözüm önerilerini uyguladığınızda sorun halen daha çözülmemişse Akıllı Kalma özelliği, bu sorunu çözmemize yardımcı olabilir. Akıllı Kalma özelliğini ekran ayarlarına gidip, kapatın.

Son olarak da telefonun yazılımının güncel olduğundan emin olun.

Samsung Galaxy S5 ve S6 / S6 Edge Kamera Sorunu Çözme

Samsung Galaxy S5 ve S6 ve S6 Edge‘de yaşadığınız kamera sorununu çözmek için telefonu güvenle modda açmak başarılı sonuçlar doğurabilir. Telefonu güvenli modda başlatmak için telefonunuzu kapatın. Güç tuşuna basılı tutun ve Samsung logosu göründüğünde bırakın ve güç tuşunun yerine Ses Kısma tuşuna basılı tutun. Telefonunuz Güvenli Mod‘a geçecektir.

Samsung Galaxy Aygıtlarında Kamera Sorunu Çözme

Samsung Galaxy S3 ve S4 Kamera Sorunu Çözme

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Kamera adımını takip edin. Kamera uygulamasını Durmaya Zorla‘ya basarak durdurun ve Önbelleği Temizle‘ye tıklayın. İşlemin ardından telefonu yeniden başlatın.
galaxy-s3-camera-5

Eğer sorun halen daha devam ediyorsa telefonunuzu kapatın. Güç + Ana Ekran + Ses Seviyesini Artır tuşuna basılı tutarak telefonu açın. Telefon bir kere titredikten sonra Güç Tuşu‘na basmayı bırakın ancak bu sırada diğer iki tuşa parmağınızı basılı tutun. Açılan önbelleği kurtarma ekranı açıldıktan sonra ses kısma tuşunu kullanarak Önbellek Bölmesini Sil seçeneğine gidin ve seçmek için Güç tuşunu kullanın. Bu verilerinizi silmeyecek ama uygulamalarının verilerini silecektir.

Son çare olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürün. Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeden önce tüm verilerinizin yedeğini almayı unutmayın.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ Kamera Sorunu Çözme

Kamera başarısız” sorunu çözümü için Samsung Galaxy S7 ve S7+ için çözüm önerilerini okuyun ve uygulayın.

Sorun çözüme kavuşmazsa Google Play Store‘a gidin. Açılır yan pencereden Uygulama ve Oyunlar‘ı açın. Uygulamaları güncelledikten sonra kamera sorununun çözülüp çözülmediğini telefonunuzu yeniden başlatarak kontrol edin.

Samsung Galaxy Aygıtlarında Kamera Sorunu Çözme

Son çare olarak telefonu güvenli modda başlatın. Samsung Galaxy S8 veya S8 Plus‘ı güvenli modda başlatmak için telefonu kapatma tuşuna uzunca basın. Acil Durum, Yeniden Başlat, Kapat seçeneklerinden Kapat‘a uzunca basılı tutun. Telefonunuz güvenli moda geçecektir.

Samsung Galaxy Aygıtlarında Kamera Sorunu Çözme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.