Kategoriler
Rehberler

Apple Hesabının E-Posta Adresini Değiştirmek

Apple hesabının e-posta adresini değiştirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Bir ya da birkaç Apple cihaza sahipseniz mutlaka bir Apple hesabı oluşturmanız gerekecektir. Apple ID oluştururken dilediğiniz e-posta hesabını kullanabilirsiniz. Gmail, Hotmail, Live, Yahoo, Yandex veya herhangi bir hizmetten edinmiş olduğunuz adresi tercih edebilirsiniz. Apple sizi üçüncü parti e-posta adresi kullanmamanız için zorlamıyor. Firma kısa bir süre önce Apple ID’nizin e-posta adresini üçüncü parti bir adresten başka üçüncü parti bir e-posta adresine veya @iCloud / @me uzantılı e-posta adresine değiştirme seçeneği sunmaya başladı.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Eğer adresinizi @iCloud veya @me uzantısına sahip olacak şekilde değiştirirseniz bu değişim kalıcı hale gelecektir. Apple hesabınızı tekrar üçüncü parti bir e-posta adresi ile kullanamayacaksınız. Değişim planınız varsa bu durumu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Başlamadan önce iki aşamalı doğrulama sistemini devre dışı bırakmak da iyi bir fikir olabilir fakat işlemi tamamladığınızda bu değişikliği geri almayı unutmayın. Apple hesabının e-posta adresini değiştirmek oldukça kolay.

Apple Hesabının E-Posta Adresini Değiştirmek

Bu değişikliği masaüstü bilgisayarınızdaki web tarayıcısından halledebilirsiniz. Tabii iPhone veya iPad’inizden gerçekleştirebilmeniz de mümkün.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Apple Hesabının E-Posta Adresini Değiştirmek 1

Apple hesabı sayfasını ziyaret edin ve Apple ID’niz ile oturum açın. Açılan sayfada sağ üst kısımda bulunan Edit butonuna tıklayın.

Apple Hesabının E-Posta Adresini Değiştirmek 2

Düzenleme modu etkinleşecektir. Burada Change Apple ID seçeneği ile devam edin.

Kullanmak istediğiniz yeni e-posta adresini girin. @iCloud veya @me uzantılı bir adrese geçmek zorunda değilsiniz.

Apple Hesabının E-Posta Adresini Değiştirmek 3

Yeni e-posta adresinizle Apple cihazlarınızda oturum açabilirsiniz. Hesap bilgileri, satın alma geçmişi, ödeme detayları, doğrulanan bilgisayarlar gibi bilgilerin aynen korunduğunu göreceksiniz.