in

iOS: Gmail Kişilerini iCloud’a Aktarmak

Günümüzün teknoloji dünyasında kullanıcılar Android ve iPhone cephesi olarak saflarını belirliyor ama sadık kalmayıp arada değişim yapanlar da var. Android dünyasından iOS dünyasına geçince veriler nasıl aktarılacak? Sorulardan biri Gmail kişilerini iCloud’a aktarıp iPhone ile görebilmek.

iOS: Gmail Kişilerini iCloud’a Aktarmak

Maalesef geçiş yapmak her zaman için beklendiği kadar kolay olmayabilir. Verilerinizi aktarmak dışında kaybetmemek için yedeklemeniz de gerekebilir. Amacınız Android’den iPhone’a geçişse iOS için bulut depolama servisi iCloud yardımcı oluyor. Şu adımları izleyin:

  1. contacs.google.com adresine giriş yapın ve içeriğe bakın
  2. Soldan daha fazla menüsüne girin ve dışarı aktarma seçin.
  3. Tüm kişileri seçin ve kaydetme şekli olarak vCard formatını seçin
  4. iCloud.com adresine girin ve oturum açın
  5. Kişiler kısmına girin ve dişli sembolüne tıklayıp vCard içeri aktarma seçin.
  6. Açılan pencerede indirdiğiniz dosyayı gösterin ve açıp bekleyin.

screenshot.1509612389

Kişi sayısına bağlı olarak işlem birkaç dakika alabilir. İşlem bitince iPhone açıldığında kişiler listesi beliriyor olacak. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 2 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...