Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

NO.1 F4 İnceleme

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin en iyisi olarak bilinen akıllı saatler, zaman geçtikçe yepyeni ve ilginç özelliklerle kullanıcılara sunuluyor. Akıllı saatler günlük iş temposunu yoğun yaşayanlar veya spor yapanlar için mutlaka kullanılması gereken bir aksesuardır.

Bu kez NO.1 markasının F4 akıllı saat modelini sizler için inceledik.

NO.1 F4 İnceleme

NO.1 F4 akıllı saat, birbirinden farklı ve ilginç özellikleriyle akıllı saat kullanıcılarını şaşırtıyor.

F4, fit model olarak tasarlanmış. İnce ve şık tasarımıyla her şekilde tercih edilebilecek bir aksesuar. Akıllı saatinize istediğiniz renkte kordon alabilir, saatinizin ana ekranını çıkartıp isteğinize göre istediğiniz renkte kordonla birleştirebilirsiniz.

NO.1 F4‘ü telefondan yönetmek gerçekten işinize çok yarayacaktır. Saatin kurulumu da oldukça basittir. Saati kurmak için ilk önce telefonunuza Fundo Pro‘yu indirin. Fundo Pro’yu telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Uygulamayı indirdikten sonra ilk işimiz telefon ile saati eşleştirmek olacaktır. Uygulamayı açtığınızda Fundo Pro sizden izin talebinde bulunacaktır. Fundo Pro’yu aktifleştirin.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

Fundo Pro‘yu açın ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan More‘u tıklayın. Açılan sayfada Add Device‘a basın ve cihazların bulunduğu ekrandan F4‘ü seçin. Telefon ile saatin eşleşmesi için telefonunuzda Bluetooth‘u etkinleştirmeyi unutmayın. Eğer bağlantı ekranında F4’e bastığınızda eşleşme işlemi gerçekleşmiyorsa Bluetooth’u kapatın ve tekrar açın. Daha sonra bağlantı ekranının sağ üst köşesinde yer alan Find‘a tıklayın ve F4’ü seçin.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

Saat ile telefonu eşleştirme işleminin gerçekleştiğini Connecting ve Sync penceresinin uygulama ana ekranına gelmesiyle anlayabilirsiniz.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

Şimdi sıra geldi telefonda seçeceğiniz uygulamaların bildirimlerini akıllı saatinizde yansıtmaya. Bunun için tekrar uygulama ana ekranının sağ alt köşesindeki More‘a tıklayın. Açılan sayfada Application Push‘a basın. Şimdi de bu ekranda telefonunuzda yüklü olan uygulamaların hangisinden saatinize bildirim almak istediğinizi seçin.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

Telefonda arama ve mesaj bildirimlerini almak istiyorsanız mutlaka Daha Fazla ekranındaki Arama Bildirimleri ve SMS Bildirimleri seçeneklerinin aktif olmasına dikkat edin.

F4, kullanılmaya hazır! Telefondaki Fundo Pro uygulamasından neler yapabileceğinize devam edelim. Uygulama ana ekranında sağ alt köşedeki More’a tıklayın. Ekranı kaydırın ve Take a Photo‘ya tıklayın. Şimdi telefonu bir yere sabitleyin ve kamera karşısına geçin. Saatinizin ana ekranının altında gizli bir dokunmatik düğme var. Oraya 2-3 saniye dokunun ve parmağınızı çekin. Fotoğraf çekildi! Çektiğiniz fotoğraf muhtemelen Fundo Pro’nun telefondaki dosyasına gidecektir.

F4 akıllı saatinizi nasıl kullanacağınızı merak mı ediyorsunuz? Bu da kurulum kadar oldukça basit. Yukarıda da söylediğimiz gibi saat ekranının hemen altında gizli bir dokunmatik tuş var. Ekran her dokuşunuzda sağa kayacaktır. Akıllı saatinizin ana ekranında çeşitli kategoriler var. Sağlık, Mesajlar, Dış Mekan, Antrenman, Saat Ekranı, Seçenekler

Akıllı saatinizin menüsünden istediğiniz menüye girebilmek için 3-4 saniye gizli dokunmatik tuşa parmağınızı basılı tutmanız gerekiyor. Daha sonra menünün içine girdiniz. Buradaki seçeneklerin de içine girmek için yine 3-4 saniye basılı tutun. Eğer geri gelmek istiyorsanız da gizli dokunmatik tuşa 5 saniye kadar parmağınızla basın.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

Dial’e girdiğinizde saatinizin ana ekranındaki saat, tarih ve konumunuzu gösteren saat ekranlarına erişebilirsiniz. Bunlardan herhangi birini ana ekranınıza sabitlemek için seçtiğiniz saat ekranında, gizli dokunmatik tuşa parmağınızla basılı tutun.

Eğer saatinizin gizli dokunmatik tuşuna her dokuşunuzda titremesinden rahatsız oluyorsanız Settings’e gelin ve gizli dokunmatik tuşa basılı tutun. Raise’ye kadar ekranı gizli dokunmatik tuş ile kaydırın. 2-3 saniye parmağınızı gizli dokunmatik tuşa basılı tutun. Titreşim kapandı. Ama gelen aramalar, mesajlar ve bildirimlerde titreşim halen daha aktiftir. Bu da sizi uyarmak içindir.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

F4 akıllı saatinizde, telefonunuza gelen arama ve mesajları görebilirsiniz. Telefonunuza gelen aramalarda ve mesajlarda telefonunuz sessiz modda olsa bile saat, kolunuzu titretir.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

Gelen mesajlar ve telefonlara, akıllı saatinizin Mesajlar kategorisinden erişebilirsiniz.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi

Akıllı saatinizin Sağlık kategorisinde kalp atışınızı, nabzınızı takip edebilirsiniz. Ayrıca Fundo Pro‘nun telefon uygulamasında ana ekranda günde kaç adım attığınızı görebilir, uygulama ana ekranının sol alt köşesinde Me‘yi tıklayarak da gün içerisinde kaç kilometre yürüdüğünüzü, kaç kalori yaktığınızı görebilirsiniz.

NO1. F4 Akıllı Saat İncelemesi