Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8’de Bootloop Sorununu Çözen Nougat Uyumlu Xposed v88.2 Kurulumu

Samsung Galaxy Note 8’de Bootloop Sorununu Çözen Nougat Uyumlu Xposed v88.2 Kurulumu için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Xposed Framework root’lu Android telefonları özelleştirmek için kullanılabilen en popüler araçlardan birisi konumunda. Aracın geliştiricisi rovo89, Xposed v88 versiyonu ile birlikte Android Nougat cihazlara destek vermeye başlamıştı. Sonrasında bazı hataları düzelten Xposed v88.1 versiyonu yayınlandı. Şimdi ise Xposed v88.2 sürümü bizlerle. Son versiyon Samsung akıllı telefonlardaki Experience arayüzü ile yaşanan sorunları, bootloop’u çözüyor. Galaxy Note 8’de Android 7.1.1 Nougat üzerinde çalışan Samsung Experience 8.5 arayüzü ile uyumluluk vaat ediliyor. Güncel Xposed Framework Samsung cihazlarda stabil çalışmakta.

Samsung Galaxy Note 8’de Bootloop Sorununu Çözen Nougat Uyumlu Xposed v88.2 Kurulumu

Samsung Galaxy Note 8'de Bootloop Sorununu Çözen Nougat Uyumlu Xposed v88.2 Kurulumu 2

Xposed v88.2 Yenilikleri

  • Bazı Samsung ROM’larında ortaya çıkan bootloop sorunlarının çözümü (Özellikle Galaxy Note 8)
  • OnePlus cihazlarda % 100 şarj durumunda yaşanan sorunun çözümü
  • MIUI arayüzünün kurulu olduğu cihazlarda stabilitenin artırılması
  • Güncel olmayan Xposed Installer kurulumunun tespit edilmesi

Özellikle Samsung, OnePlus veya Xiaomi akıllı telefon kullanıyorsanız cihazınızdaki Xposed sürümünü terfi ettirmenizde fayda var.

Xposed Framework’un farklı versiyonları bulunmakta. ARM, ARM64, X86 gibi farklı işlemci mimarileriyle uyumlu versiyonlar var. Tabii akıllı telefonunuzda Android 7.0 veya Android 7.1 kurulu olabilir; işletim sistemi versiyonunuzla uyumlu Xposed’u indirmelisiniz.

Kurulum için bu yazıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.