Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: WhatsApp’i Diğer Cihazlarda Kullanmak

Akıllı cihazların sayısı artıyor ve aynı anda birden çok akıllı telefon ve tablet kullananlar bağlantıda kalmak adına her cihaza aynı uygulamaları kurup kaldığı yerden devam edebiliyor ama maalesef WhatsApp kullanıcıları tablete kurulum yapamıyor ve akıllı telefonda bir cihazı seçmek zorunda.

Android: WhatsApp’i Diğer Cihazlarda Kullanmak

WhatsApp Web sayesinde aynı cihazdaki hesabı başka cihazda kullanmak mümkün oluyor ama açık kalması ve bağlanması şart. En hızlı ve basit çözüm olsa da 2015 yılında ilan edilmiş bu çözümün de sınırlamaları var. Adımları izleyerek WhatsApp hesabınızı masaüstü, dizüstü ya da tablet ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

screenshot.1509982599

https://web.whatsapp.com/ adresini ziyaret edin ve ekrana gelen barkodu WhatsApp kurulu olan cihazınızdaki menüyü açarak taratın. Cihazın tablet olması fark etmez ve Android ya da iPad olabilir çünkü internet tarayıcı ile erişiliyor. Amacınız tablete doğrudan WhatsApp uygulaması kurmaksa apk olarak indirmeniz şart.

screenshot.1509983017

http://www.apkmirror.com/apk/whatsapp-inc/whatsapp/ adresine girerek en güncel sürümü indirin ve tablette güvenlik seçenekleri içinden bilinmeyen kaynaklara izin verin. Paketi kurup çalıştırınca tabletler desteklenmiyor türünden uyarı verince ok deyin ve telefonunuzdaki numarayı girin. Gelecek kodu alıp girmeniz yetecek.

screenshot.1509983050

Kodu girince kişiler listeniz yüklenecek ve tablet kullanarak yazışmaya devam edebileceksiniz. Kişiler eşleştirme için Google hesabı kullanılırsa sorun olmadan sizi tanıyor olacaklar.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları