Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Google Translate’i Her Uygulamadan Kullanmak

Android işletim sistemli cihazlarda yüklü olan Google Translate tercüme uygulaması diğer uygulamalar üzerinden de çağrılarak tercüme yapması istenebiliyor. Kopyala yapıştır yaparak tercüme ettirmek zor geliyorsa tıklayarak tercüme özelliğini kullanmayı denemelisiniz.

Haber - Google Translate uygulamasına yeni özellik - Teknoloji ...

Android: Google Translate’i Her Uygulamadan Kullanmak

Artık güncel sürüme geçtikten sonra Google Translate kullanırken uygulamalar arası kopyala yapıştır yaparak veri taşımanıza gerek kalmadı! Yapmanız gereken “Tap to Translate” adlı tıklayarak tercüme özelliğini aktifleştirmek. Bu sistem aktif olduktan sonra bir uzantı gibi kısayol işlevi görüyor.

Google Translate uygulamasını ücretsiz olarak indirin ve kurun. Çalıştırdıktan sonra soldaki menüden ayarlar kısayolunu bulun ve en üst sıradaki Tıklayarak Tercüme özelliğini seçin. Alt menü açılınca bunu aktifleştirin ve isterseniz bildirim göstermesini sağlayın. Tercih ettiğiniz yani çevirisi yapılacak dili Türkçe olarak seçin.

screenshot.1510141531

Artık herhangi bir uygulamayı kullanırken (örneğin WhatsApp) çeviri yaptırmak zorunda kalırsanız çevirmek istediğiniz metni seçin ve açılan menüden kopyala komutu verin. Bunu anlayan Google Translate sembolü gelecek ve tıkladığınızda tercümesi belirecek. Artık uğraşmak zorunda kalmadan anında çeviri alabileceksiniz!

Bundan böyle daha çabuk biçimde ve zaman kaybetmeden çeviri hizmeti alabileceksiniz.