Kategoriler
Rehberler

Android: Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Android telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça basit bir iştir. Ekran görüntüsü alınacak sayfada, ekranda duraklanır ve gerekli tuşlara basılır. Ancak uzun bir metin olan sayfanın ekran görüntüsünü almak istediğinizde birçok kez bu işlemi tekrarlamanız gerekir.

Bu yazımızda sizlere uzun bir metinin ekran görüntüsü tek seferde almayı anlatacağız. Bu ilginç özellik için yazımızı okumaya devam edin.

Android: Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Samsung Galaxy Note 5‘te Samsung kullanıcılarına tanıtılan ve Samsung Galaxy S7 için geliştirilen ”Capture More”, ekran görüntüsü alacak kullanıcılarına ayrıcalık tanıyor. Kaydırma yaparak, tek bir dokunuş ile tüm ekranın ekran görüntüsünü tek fotoğrafa toplamak Capture More ile mümkün.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Samsung Galaxy Note 5 ve Samsung Galaxy S7 kullanıcı dışında bu özelliği kullanmak isteyen diğer Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcıları için aynı özellikte bir uygulama Google Play Store‘da yer almakta. Stitch & Share isimli uygulama ile büyük ekran görüntüleri alabilmek oldukça basittir. İşleme başlamadan önce ilk başta buraya tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirin.

Stitch & Share’i indirdikten sonra, açın. Uygulama, başlarken sizden tek seferliğine izin isteyecektir. İzin Ver‘e tıklayarak açılan sayfada Stitch & Share‘yi etkinleştirin. Daha sonra uygulama ana ekranına tekrar dönün ve Automatic Capturing‘i seçin. Ekranınızda bu seçeneği tıkladıktan sonra, bir buton çıkacaktır. Bu butonu parmağınızla, ekranın herhangi bir bölgesinde konumlandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

Android: Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Yukarıdaki adımları eksiksiz takip ettikten sonra ekran görüntüsü alacağınız sayfaya girin. Ekranda parmağınızla sürükleyerek konumlandırdığınız butona basın ve ekran görüntüsü kaydetme işlemine başlayın. Ekranı yavaşça aşağı kaydırın ve 5 saniye kadar bekleyin.

Android: Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Bu sayede birden fazla ekran görüntüsünü birleşmeniz gerekmeyecek, tek fotoğrafta bütün bilgileri toplayabileceksiniz. Bu gerçekten neredeyse her Android kullanıcısının ihtiyaç duyduğu bir şey!

Android: Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Ayrıca uygulamada ayrı ayrı aldığınız ekran görüntülerini de birleştirebilirsiniz.

Android: Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?