Kategoriler
Rehberler

iPhone: Uygulama Satın Alma Geçmişini Görüntülemek

Apple iPhone‘da uygulama satın alma geçmişini görüntülemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. iTunes ve App Store’daki satın alma geçmişinizi görüntülemek için PC veya Mac’te iTunes yazılımını kullanma zorunluluğunun olduğu günler geride kaldı. Artık Apple iPhone ve iPad’de uygulama satın alma geçmişini görüntülemek mümkün. Kişisel bilgisayarınız yanınızda olmasa dahi doğrudan iOS işletim sistemli mobil cihazınızda App Store ve iTunes’taki satın alma geçmişinize ulaşabileceksiniz. Adımları basitçe takip etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone: Uygulama Satın Alma Geçmişini Görüntülemek

Öncelikle iPhone veya iPad’inizde Settings menüsüne erişin.

iPhone Uygulama Satın Alma Geçmişini Görüntülemek 1

Settings menüsünde iTunes & App Store seçeneğine dokunun. Alternatif olarak Settings menüsünde üst kısımda adınıza dokunun ve ardından iTunes & App Store seçeneği ile devam edin.

iPhone Uygulama Satın Alma Geçmişini Görüntülemek 2

Şimdi üst kısımdaki Apple ID‘nize dokunun ve View Apple ID butonunu kullanın.

iPhone Uygulama Satın Alma Geçmişini Görüntülemek 3

Sonraki aşamada Apple hesabınızın parolasını veya etkinleştirdiyseniz Touch ID’yi girmeniz istenecektir.

Gerekli doğrulamayı gerçekleştirdikten sonra Account ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda Purchase History seçeneğine dokunun.

iPhone Uygulama Satın Alma Geçmişini Görüntülemek 4

Bu ekranda, varsayılan olarak son 90 gündeki satın alma işlemleri listelenecektir. Sıralama satın alma tarihine göre yapılmakta. Bir öge ile ilgili detayları görüntülemek için üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.

Pending bölümünde görüntülenen işlemlerde ödeme henüz gerçekleştirilmemiş olabilir.

iPhone Uygulama Satın Alma Geçmişini Görüntülemek 5

Son 90 günden daha önceki satın alma işlemlerini görüntülemek için üst kısımdaki Last 90 Days seçeneğine dokunun ve buradan All‘u seçin. Önceki dönem ve yıllardaki satın alma işlemlerini görebileceksiniz.