Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone X’deki Üst Satırı Düz Hale Getirmek

Apple’ın onuncu yıla özel çerçevesiz ekranlı iPhone X modelinde Home butonu yok ve yerini Face ID alıyor. Sadece üst kısımdaki çentik alanında kamera ve alıcılara yer veriliyor. Bu yüzden boynuz gibi sağ ve sol üst kısımlarda bildirimler ve saat gibi bilgiler gösteriliyor ama itici gelebilir.

iOS: iPhone X’deki Üst Satırı Düz Hale Getirmek

Bu bir sorun oluyorsa tasarım sorununu aşmak üzere yeni seçeneklerden destek alabilirsiniz. Sadece iPhone X ile yaşanan bu fark, daha önceki iPhone modellerine alışık olanların istemediği görünüme dönüşebilir. Bu durumda yapmanız gereken Notcho adlı iOS uygulamasını kurup kullanmak.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları
‎Notcho
‎Notcho
Developer: Cromulent Labs
Price: Free+

Bu uygulama sayesinde artık üst kısımdaki bilgi satırının zemini siyah oluyor. Sadece arka planda duran duvar kağıdını modifiye etmiş oluyor. Üst kısma eklediği siyah şeritle çok daha estetik olmasını sağlıyor.

screenshot.1510478123

Kamera rulosunu kullanarak bir fotoğraf seçerseniz Notcho bulunun üzerine üst siyah şerit ekleyecek ve böylece sıkıcı olmayan biçimde boynuzsuz görünüm elde edilecek. Ayarlar içinden Duvar Kağıdı kısmına girin ve Notcho’nun düzenlediği yeni görseli seçin. Bunu uygulayınca sağdaki görünüm elde edilecek.

Apple iPhone X için başka özel duvar kağıtları kullanarak da Notcho olmadan sonuca gidebilirsiniz ama özel kesimli duvar kağıtlarını bulup indirmeniz gerekecek. Üst şeritte genelde saat, sinyal ve batarya durumu, Wi-Fi ve alarm için semboller diziliyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bağımlılık yapan iPhone oyunları