Kategoriler
Rehberler

Android Oreo: Uygulamaları Aynı Pencerede Kullanma

Android Oreo işletim sistemine güncellenen telefonlarda uygulamaları kullanırken aynı anda, kullandığınız uygulama üzerinde bir uygulama penceresi daha açabilirsiniz. Android Oreo’da yer alan Resim İçi Resim özelliği ile bazı Android uygulamalarında çoklu uygulama ekranı kullanmak mümkün.

Android Oreo: Uygulamaları Aynı Pencerede Kullanma

Yukarıda da dediğimiz gibi şu an için bazı uygulamalarda aktif olan Resim İçi Resim özelliği ile iki uygulamayı tek bir ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Özel Uygulama Erişimi > Resim İçi Resim adımını takip edin. Resim İçi Resim özelliğini kullanmak istediğiniz uygulamaların bu listede üzerine tıklayın ve bu özelliği aktifleştirin.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Resim İçi Resim Özelliği İle Uyumlu Olan Uygulamalar

Resim İçi Resim özelliği her uygulamaya uyumlu değildir.

YouTube

YouTube‘da Resim İçi Resim özelliği sadece ABD, Avustralya, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore‘deki kullanıcılar için sunulan YouTube Red için geçerlidir.

Google Duo

Google Duo‘da başlattığınız görüntülü görüşme ekranını diğer uygulamaların üzerinde de kullanabilirsiniz. Görüşme sırasında ana ekran tuşuna bastığınızda Google Duo kapanmaz, görüşme ve görüntü ekranı çalışmaya devam eder.

Google Haritalar

Resim İçi Resim özelliği Google Haritalar uygulamasında sadece uygulama içerisinde yer alan sesli navigasyon modu ile uyumludur. Bu özellik araç kullanırken oldukça işinize yarayabilir. Tek yapmanız gereken gideceğiniz rotayı başlatmak ve başlattıktan sonra ana ekran tuşuna basmaktır.

İlginizi Çekebilir:  Telefondan flaşla gizli mesaj gönderme

WhatsApp

WhatsApp’ta yapılan görüntülü görüşmeler esnasında ana ekran tuşuna bastığınızda görüntü ekranı kapanmaz. Resim İçi Resim modunu aktifleştirmeniz bunun için yeterlidir.

VLC

VLC, ”Pop-Up kayan pencere” adı verilen özellik ile birlikte Resim İçi Resim modunda kullanılabilir. Tam ekran modunu açın ve menüdeki Seçenekler‘e tıklayın. Resim İçi Resim özelliğini seçin.

Android Oreo: Uygulamaları Aynı Pencerede Kullanma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.