Kategoriler
Rehberler

iPhone X: Koyu Arayüz Modunu Etkinleştirmek

Apple iPhone X‘te koyu arayüz modunu etkinleştirmek için izlenmesi gereken aşamaları anlatıyoruz. iPhone X teknoloji devi Apple’ın OLED ekrana sahip olan ilk akıllı telefonu konumunda. Piyasada satışta olan diğer cihazlardaki artı ve eksiler iPhone X’te de mevcut: Harika kontrast oranı, canlı renkler fakat belirli bir açıdan bakıldığında renk hataları ve yanmaya yatkınlık. Tıpkı diğer OLED ekranlı akıllı telefonlar gibi teorik olarak iPhone X’te de koyu renkli görsel ve ekranlar daha az güç tüketimine neden oluyor. iPhone X’te esasında diğer iPhone modellerinde de kullanılabilen bir koyu arayüz modu bulunmakta, bu özellik cihaza özel değil ve işletim sistemi tarafından desteklenmekte. Tabii pil tasarrufu yalnızca OLED ekranı iPhone X’te elde edilebiliyor.

iPhone X Koyu Arayüz Modunu Etkinleştirmek 0

Smart Invert adlı özellik arayüzdeki beyaz ve parlak kısımları ağırlıklı olarak koyu tonlara taşıyor ve teorik olarak pilden tasarruf sağlanıyor. Yalnızca pil tasarrufu olarak düşünmemek de lazım, aralarında bizim de olduğumuz çok sayıda teknoloji tutkunu esasında dark / koyu arayüzleri daha çok seviyor. iPhone X akıllı telefonda koyu arayüz modunu etkinleştirmek oldukça kolay.

iPhone X Koyu Arayüz Modunu Etkinleştirmek 01

iPhone X: Koyu Arayüz Modunu Etkinleştirmek

Settings menüsüne gidin ve buradan General seçeneğine dokunun.

iPhone X Koyu Arayüz Modunu Etkinleştirmek 1

Accessibility seçeneğini bulun ve onunla devam edin.

iPhone X Koyu Arayüz Modunu Etkinleştirmek 2

Display Accommodations alt menüsüne erişin.

iPhone X Koyu Arayüz Modunu Etkinleştirmek 3

Smart Invert seçeneğini aktive edin. Bu seçenek klasik renk invert modu gibi değil; hemen her şeyin rengini dönüştürüyor.

iPhone X Koyu Arayüz Modunu Etkinleştirmek 4