Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Action Launcher’la Adaptasyonlu Klasörler

Chis Lacy imzalı Action Launcher uygulama başlatıcı en iyi üçüncü parti Android uygulamalarından biri ve bu uygulamanın içerdiği temel özellikler listesinin ötesine geçmek istiyorsanız çok daha fazlasını sunduğunu bilmelisiniz. Sürekli güncelleniyor ve yenilikler eklenmeye devam ediyor.

Android: Action Launcher’la Adaptasyonlu Klasörler

Google’ın Android 8.0 Oreo güncellemesinden sonra uygulama sembollerini adaptasyon desteği geldi ve böylece semboller arka plan görüntüsüne ve duruma göre uyum sağlar hale geldi. Action Launcher da güncellenerek buna izin veren yapıyı başarılı biçimde kullanır oldu.

screenshot.1510832971

Bu adımla birlikte sembolleri içeren klasörler içinde yer alan görüntüye uyum sağlayabiliyor yani şekilleri değişiyor. Oreo ile gelen tüm adaptasyonlu şekiller, Action Launcher ile destekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

screenshot.1510833454

Aynı zamanda Samsung TouchWiz ile gelen şekiller de destekleniyor. Bu gerçekten iyi bir eklenti. Aktifleştirmekse çok kolay. Uygulama ayarlarında iki adım izlemekten ibaret.

screenshot.1510833487

İlk olarak Action Launcher ayarlarından adaptasyonlu klasör tipini seçmelisiniz. Boş alana uzun basıp ayarlarına girin ve Sembol görünümü menüsü içinden istenen tarzı seçin.

screenshot.1510833559

Ardından yeni özelliği aktifleştirebilirsiniz. Action Launcher ayarlarına tekrar girin ve klasörler menüsünde stil seçip adaptasyonlu kullanın. Ana ekrana geçince klasörler artık uyum sağlıyor olacak. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.