Kategoriler
Rehberler

Android: Cihazı Google Play Store’dan Kaldırma

Google Play Store, zamanla bir cihaz listesi oluşturur. Bu listede eskiden kullandığınız ve Google Play Store ile de eşleştirdiğiniz cihazlar yer alır. Cihazları Google Play Store’un oluşturduğu bu listeden kaldırmak mümkündür.

Android: Cihazı Google Play Store’dan Kaldırma

Google Play Store‘un oluşturduğu cihazlar listesinden eski veya kullanmadığınız cihazları çıkartmak için Web tarayıcınızdan Google Play Store’u açın. Buraya tıklayarak Google Play Store‘a Web tarayıcısından gidebilirsiniz.

Tarayıcıda Google Play Store sayfası açıldıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan dişli çarka dokunarak Ayarlar‘ı seçin.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Ayarlar’ı tıkladıktan sonra açılan ekranda Google Play Store hesabınıza bağlı olan cihazlar listelenir. Bu listede cihazı kaldırmak için,  cihaz isimlerinin yanında yer alan Görünülebilirlik başlığının altındaki Menülerde Göster‘in yanında bulunan kutucuktaki tik işaretini kaldırın.


Ayrıca cihazların ismini değiştirmek için de Düzenle‘ye tıklayıp Takma Ad başlığının altından cihazları isimlendirmeniz ve Güncelle‘ye tıklamanız yeterlidir.

Android: Cihazı Google Play Store’dan Kaldırma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.