Kategoriler
Haberler

OnePlus 5T Android Oreo Güncellemesi

OnePlus 5T Android Oreo güncellemesi ile ilgili önemli bir gelişme var. Yüksek performanslı ve rakiplere kıyasla ekonomik modeller geliştiren OnePlus firması 16 Kasım’da New York’ta gerçekleştirdiği etkinlikte yeni OnePlus 5T modelinin özellikleri, fiyatı ve satışa sunulma tarihini duyurmuştu. Firma, akıllı telefonun kutusundan Android 7.1 Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıkacağını da açıklamıştı.

OnePlus 5T Android Oreo Güncellemesi

Bu, şüphesiz sürpriz bir gelişme oldu çünkü birçok kullanıcı akıllı telefonun Android Oreo işletim sistemi versiyonunu temel alan OxygenOS versiyonuyla gelmesini bekliyordu. Tabii firmanın akıllı telefonu Android Oreo yüklü şekilde kullanıma sunmuyor olmasının geçerli bir sebebi var. Bilindiği OnePlus 5 modeli de tıpkı OnePlus 5T gibi Snapdragon 835 yongasetine sahip. Bu durumda iki cihaz da gelecekte benzer güncellemeler alacak. Güncelleme takvimi OnePlus 3 ve 3T modellerinde de bu şekilde yürümekte.

Peki OnePlus 5 ve 5T kullanıcıları Android Oreo işletim sistemi versiyonuna ne zaman kavuşacak? Firmaya göre ilk resmi versiyon 2018’in erken döneminde hazır hale gelecek. Final sürümden önce Oreo’yu deneyimlemek isteyen kullanıcılar açık Beta programına dahil olabilecek. Bu program OnePlus 5 için Kasım ayı sonu, OnePlus 5T içinse Aralık ayında başlıyor.

Bu durumda OnePlus firması Android Oreo güncellemesini kullanıcılarına sunan ilk üreticiler arasında girecek. Sony’nin kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle çıkan iki akıllı telefon modeli var. Samsung, Nokia ve diğer üreticiler de güncellemeyi üst düzey cihazlarına adapte etmek için çalışmalarını sürdürüyor.