Kategoriler
Rehberler

Android: GPS Sinyalini İyileştirme

Google Maps, Instagram, Snapchat, Twitter, Facebook ve neredeyse diğer tüm uygulamalar konum bilgilerinize erişmek ister. Sosyal paylaşım platformlarında konumunuzu kullanarak paylaşımlarda bulunabilir, Google Maps’te konumunuzu açarak bulunduğunuz lokasyonu ve çevresini görebilirsiniz. Pokemon GO ve benzeri oyunlarda da GPS’i kullanarak uygulama içinde çeşitli eylemlerde bulunabilirsiniz.

Android cihazınızda yer alan GPS’i iyileştirmek, tüm yukarıda saydığımız uygulamalarda kullanılan konumların daha doğru olmasını sağlayacaktır. GPS sinyalini iyileştirmek için birçok yöntem vardır.

Android: GPS Sinyalini İyileştirme

1- Yüksek Doğruluk Modu’nu Açın

Akıllı telefonunuzda Ayarlar‘ı açın. Ayarlar ekranında yer alan seçeneklerden Konum‘u tıklayın ve modu Yüksek Doğruluk Modu olarak belirleyin.

2- GPS Sinyalini Aktif Tutun

GPS sinyalini iyileştirmek için GPS sinyalini aktif tutun. GPS Connected isimli uygulama ile GPS sinyalinizi aktif tutabilir, GPS’in yüksek şarj tüketiminin önüne geçebilirsiniz.

GPS Connected’ı buraya tıklayarak Android cihazınıza indirebilirsiniz.

3- GPS Sorunlarının Neyle Alakalı Olduğunu Öğrenin

GPS sorunlarının donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğunu GPS Essentials isimli uygulama ile öğrenebilirsiniz. GPS Essentials’i indirmek için buraya tıklayın.

4- GPS Verilerini Yenileyin

GPS verilerini yedeklerek telefonun GPS sinyalini daha güçlü bir şekilde algılamasını sağlayabilirsiniz. GPS verilerini yenileme işlemini GPS Status & Toolbox isimli uygulama ile gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Uygulamayı açın ve menü simgesine hafifçe vurun. GPS Durumunu Yönet seçeneğine dokunun. Sıfırlama’ya tıklayın. GPS verileriniz böylece yenilenir ve daha iyi çalışmaya başlar.

Android: GPS Sinyalini İyileştirme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.