Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Hırsızlığa Karşı Pocket Sense Koruması

Hırsızlığa karşı koruma uygulamalarının sayısı son zamanlarda katlanarak arttı ama maalesef hiçbiri gerekli olduğunda beklentileri tam olarak karşılayamıyor. Pocket Sense için bir diğer benzer uygulama diyebiliriz ama bazı görülmemiş artılara sahip ve denemekte fayda var.

Android: Hırsızlığa Karşı Pocket Sense Koruması

Sorgulanacak biçimde farklı bir yaklaşım izleyen Pocket Sense uygulaması aktifleştirme sonrasında cihazınızı korumak adına kurulum ya da ayar gerçekleştirmiyor. Sadece cihazın çalınması için bekliyor! Çok tuhaf geliyor değil mi?

screenshot.1511180371

Uygulamada yer alan üç mod: cepte algılama yani biri yankesicilik yaparsa size alarm veriyor. Keskin ve yüksek bir ses çıkararak etrafı yıkıyor! Ayarlardan ses seviyesi seçilebiliyor. İkinci koruması şarj modunda fişten çekilirse aniden bağırarak sizden habersiz birinin çıkardığını haber ediyor. Son olarak hareket algılama modu ve bunu aktifleştirince cihazınızı biri hareket ettirince alarm veriyor ama denemelerde bu modun tam doğru algılama yapamadığını gördük. Nedeni her cihazda farklı alıcıların yer alması…

[appbox googleplay id=com.miragestacks.pocketsense]

Ücretsiz indirin ve kurun. Ardından başlatınca ayarlar geliyor. Bu ayrı modları aktifleştirince ses seviyesi ve süresi gibi seçenekler var. Ses tonu da değiştirilebiliyor.

screenshot.1511180406

Kendi cihazınızla deneme yapmadan yorum katmanız zor. Piyasadaki hırsızlık önleme uygulamaları arasına katılan farklı bir seçenek ve diğerleriyle birlikte kurup kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.