Kategoriler
Konular

Android’de Hızlı Erişim İçin Kısayollar Sunan Uygulamalar

Android işletim söz konusu olduğunda belirli konularda ideal duruma geldiği ortada. Bu yüzden yeni sürümlerdeki değişiklikler kimi zaman tepki çekebiliyor. Uygulamalar arası geçiş için ana ekrana dönmek ve uygulama çekmecesini açmak gerekebiliyor. Arka planda açıksa erişmek çok daha kolay.

Android’de Hızlı Erişim İçin Kısayollar Sunan Uygulamalar

Diğer yandan daha hızlı biçimde sık kullanılan uygulamalara erişmek istiyorsanız her daim üstte duran bir buton içinde yer alan menü işinizi kolaylaştırabilir. Bunu Galaxy Note serisiyle gelen kalemi dokundurunca açılan dairesel menüye benzetebiliriz. Kısayollara hızlı erişim fikri ilginizi çekiyorsa üç uygulamadan birini denemelisiniz:

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları

Simple Launcher

screenshot.1511179078

Uygulamayı ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz. İşin güzeli launcher yani uygulama başlatıcı adını taşısa da mevcut uygulama başlatıcıyı kaldırmanız gerekmiyor ve birlikte kullanılıyor. Ücretsiz olduğundan reklamlar var ama kaldırmak için ufak bir satın alma yetiyor.

Assistive Drawer
Assistive Drawer
Developer: Unknown
Price: Free

EasyTouch

screenshot.1511179144

iOS’da yer alan yardımcı menü gibi işliyor ve tek bir butona basarak Wi-Fi, Bluetooth açma, ekran kilidi ve uygulama başlatma gibi işlemler çağrılabiliyor. Bu buton daima görünür durumda ve ufak ekranlı cihazlarda can sıkabiliyor. Neyse ki boyutunu düşürme ve opaklığı azaltma seçenekleri var.

İlginizi Çekebilir:  Daha kolay bir uyku için en iyi YouTube kanalları
EasyTouch - Assistive Touch
EasyTouch - Assistive Touch

Meteor Swipe

screenshot.1511179273

Mevcut uygulama başlatıcıdan vazgeçmeden kullanılabilen bir diğer ek seçenek ve yan sütun ekliyor. Sadece kenardan parmağı çekin ve istediğiniz ekrandan kısayolları çağırıp hızla geçiş yapın. Favori uygulamalar dışında kişiler, klasörler ve widget’lar bile eklenebiliyor.

Meteor Swipe
Meteor Swipe
Developer: Unknown
Price: Free

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.