Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Samsung’tan Gear S3’ün Kullanım Süresini 40 Güne Çıkaran Güncelleme

Akıllı telefondan sonra birde akıllı saat üretimine başlayan ve üzerinde sürekli çalışan Samsung, Samsung Gear G3 modeline dikkat çekici bir güncelleme getirdi. Getirdiği güncelleme saatin kullanım süresini uzatıyor.

Samsung Gear G3’e getirilen Tizen 3.0 güncellemesi ile akıllı saatin kullanım süresi 40 saate kadar çıkıyor. Tizen 3.0 ile birlikte gelen Watch Only modu, aktif edildiği zaman Samsung Gear G3’te çalışan tüm özellikler kapanıyor ve mod kapanmadığı sürece akıllı saatin pili 40 saat dayanıyor.

Samsung Gear G3 iki farklı versiyona sahip: Classic ve Frontier. Ayrıca akıllı saat, Android’le beraber iOS sürümüyle de destekleniyor. 380 mAh bataryaya sahip Samsung Gear G3, 4 GB dahili depolama alanına ve 768 MB Ram’e sahip. Corning Gorilla Glass HR+ ile ekranını koruyan akıllı saat, suya ve tozlara karşı da dayanıklı hale geliyor. Telefon üzerinden çağrı yapıp gelen çağrıları yanıtlayabileceğiniz Gear G3’te hoparlör, GPS, ivmeölçer, barometre, Bluetooth, WiFi ve NFC‘de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Android ve iOS işletim sistemleriyle destekli Samsung Gear G3‘ün Türkiye’deki satış fiyatı 1.300 TL ile 1.5000 TL arası değişiyor.