Kategoriler
Rehberler

Android: Manuel Mod İle Fotoğraf Çekme

Android telefonunuzun kamerası ne kadar iyiyse o kadar iyi fotoğraf çekebilirsiniz. Ancak çektiğiniz fotoğrafların modunu genel olarak otomatik olarak belirlersiniz. Manuel Mod‘a girip kendi ayarlarınızla fotoğraf çekimi yapmaya belki de çok üşeniyorsunuz. Ancak Manuel Mod’u kullanarak daha estetik ve sanatsal fotoğraflar çekebilirsiniz.

Android: Manuel Mod İle Fotoğraf Çekme

1- En İyi Kamera Uygulamasını Seçin

Eğer telefonunuzun Kamera uygulamasından memnun değilseniz ve Manuel Mod’da kısıtlı ayarlar yapılıyorsa ihtiyacınız olan tek şey iyi bir kamera uygulamasıdır. En iyi kamera uygulamaları için buraya tıklayarak sizler için bu konuda hazırladığımız rehbere göz atın.

2- Matris Çizgilerini Kullanın

Kamera uygulamasında çizgileri etkinleştirin. Çizgiler, nesnenin ortalanmasında ve fotoğrafın eğik olmamasında büyük rol oynar.

3- HDR 

HDR modu, ışık ve kontrasttaki farklılıkları telafi eder. Fotoğrafta renkleri belirginleştirir ve fotoğrafın daha canlı durmasını sağlar. HDR, her zaman kullanılmaz. Bazen HDR Modu yanlış kullanıldığında, çektiğiniz fotoğraflar sizi şaşırtabilir. HDR Modu hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak makalemizi okuyun.

4- Nesneye Yaklaşın

Fotoğrafınızı çekeceğiniz nesneye yaklaşın. Nesneye yaklaşarak nesnenin daha net çıkmasını ve arka planda yer alan, fotoğrafı bozan kötü görüntüleri yok etmeyi sağlayabilirsiniz.

5- ISO’yu Kullanın

ISO özellikle de ışıksız alanlarda işinize flaştan çok yarayacaktır. Geceleyin bir nesneyi flaş çakarak belirginleştirmeye çalışırsanız arka plan kapkara gözükür. ISO değerini ışığa göre artırarak fotoğrafın ışık hassasiyetini artırabilirsiniz.

Android: Manuel Mod İle Fotoğraf Çekme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuza yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.